Chrudim – Vltavín 0:0, penalty 6:5

Od první minuty bylo zřejmé, že proti sobě nastoupila dvě vyspělá mužstva ČFL, která mají propracovanou defenzívu a jen nerada prohrávají. Také proto příležitostí k vidění příliš nebylo. Jako první se do šance dostával v 11. minutě po přiklepnutí Luptovského Rybička, v poslední chvíli ale vše uhasil odkopem na roh Podzimek. Pražané, kteří jsou mimochodem farmou Sparty, zase hrozili rychlými kombinacemi na jeden dotek a v 19. minutě po jedné takové příznivcům Chrudimi zatrnulo, když se za obranu dostal černoch Abena Biholong, pokusil se obejít i gólmana Mrázka, ten jej ale vytěsnil z ideální pozice, a tak šla jeho střela naštěstí pouze do boční sítě. Chvíli nato roztleskal ochozy na druhé straně po akci Kesnera pěknou střelou Kopecký, mířila ale jen doprostřed branky. Další šance přišly až v závěru poločasu. Ve 39. minutě se po Luptovského akci dostal sám před gólmana Pávka Rybička, střelu mu však ochránce vltavínské svatyně zneškodnil. Těsně před přestávkou zase měli tutovku hosté, hlavička Podzimka určitě do kategorie ložených spadala, míč ale odkopl na brankové čáře Krčál.

Úvod druhé půle začaly oba týmy aktivněji, vše končilo ale jen náznaky příležitostí. V 58. minutě měl nejprve nebezpečný brejk Vltavín, skončil však nepovedenou nahrávkou, a chvíli nato zase na druhé straně krásně dvakrát pálil Kopecký. Za osm minut opět zahrozil hostující černoušek Abena, známý i z působení v pražské Spartě, po jeho náběhu šel míč ale naštěstí těsně vedle prvé tyče. Přesto tlak Vltavínu narůstal a v 74. minutě se znovu ocitla v šanci jeho „černá perla", v těžké pozici ale hlavičkoval nad. Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm sice hned v první sérii neuspěl Kopecký, ale jeho chybu napravil v páté Mrázek, když zneškodnil pokutový kop Podzimkovi. V sedmé sérii pak chytil penaltu i svému „kolegovi" brankáři Pávkovi, a tak se Chrudimští radovali z bodu navíc.

Tuto výhru pak na dálku věnovali dlouholetému funkcionáři SK Chrudim Josefu Kašpárkovi, který minulý týden zemřel.

Další zápas sehraje MFK hned ve středu, kdy od 17:00 hostí bydžovský Union 2013.

Fakta – rozhodčí: Grimm (Rokycany). Bez karet. Diváci: 530. Chrudim: Mrázek – Řezníček, Krčál, Radouš, Mastík – Langr – Luptovský (78. Holub), Kesner, Sixta, Kopecký – Rybička (82. Vácha). Vltavín: Pávek – Janda (55. Zelenka), Komárek, Uvíra, Podzimek – Šípek, Pavlata, Macháč, Abena Biholong (89. Mařík), Pozníček (83. Valíček) – Hodas (76. Turák).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Ve vyrovnaném zápase, kdy každý chvilku tahal pilku, soupeř potvrdil své kvality. Oba týmy měly propracovanou defenzívu a byly na sebe připravené, takže šancí moc nebylo a asi to skončilo zaslouženě 0:0. Přestože penaltový rozstřel pro nás nezačal dobře, nakonec se z druhého bodu můžeme radovat my."

Dobrovice – Převýšov 3:0

Fakta – branky: 22. Kotyza, 29. a 64. Volf. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Rudolf (81. Sodoma), Krystan, Kotyza (77. Osvald), Bernát (86. Janošík) – Volf (73. Březina), Just (81. Boček). Převýšov: Stejskal – Doležal, Jarkovský, Bederka, Špidlen (83. Černý) – T. Labík (46. Týfa), Vobejda (71. Dvořák), Zorvan, Schwarz (61. Kopáč), Urbanec (64. J. Labík) – Sedláček.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Chce se mi říct, že jsme v Dobrovici ani nehráli. Domácí byli od první do poslední minuty ve všem lepší a nebýt Stejskala v bráně, mohli jsme prohrát vyšším rozdílem. Vůbec nic nám nefungovalo. Je třeba zapomenout a připravit se na středeční zápas v Mostě, který musí být z naší strany o sto procent lepší."

Union 2013 – Táborsko B 0:2

Fakta – branky: 43. a 59. Bakule. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 2:0. Diváci: 255. Poločas: 0:1. Union: Nguyen – Motyčka, Živnůstka (61. Žalman), Besta, Dudla – Kraják (57. Věchet), Nobst (57. Zmeškal), Koštíř, Janda – Macháček (78. Janouch), Bastin. Táborsko B: Blažek – J. Rabiňák, Kotrba, Chotovinský, Smetana – Bakule (81. Peterka), Nohava (86. Novák), Turek (93. Bouška), Dordič (73. M. Rabiňák) – Froněk, Stoszek (91. Michalec).

Pavel Medynský, trenér Unionu: „V první půli jsme hráli špatně. Byli jsme daleko od hráčů, nechodili do soubojů. Soupeř byl běhavý. Přesto jsme nedali dvě šance a hosté nás po nedůrazu ve vápně potrestali. V kabině jsme si něco řekli, jenže za deset minut jsme další individuální chybou posadili Táborsko na koně. Pak se sice hrálo na jednu bránu, ale nebyli jsme schopni dotlačit míč do sítě. Byli jsme ve vápně málo hladoví. Prohra netěší. Jedeme dvakrát ven, takže musíme nějaké body přivézt."

Další výsledky – 6. kolo: Písek – V. Žižkov 0:0, pen. 7:6, Benátky n. J. – Jirny 3:1, Domažlice – Kolín 2:0, Štěchovice – Most 1:0, Čáslav – Brozany 0:1, Zápy – K. Dvůr 1:1, pen. 3:4, Benešov – Tachov 0:0, pen. 5:3.