Dva podobné příběhy, přitom dva totálně odlišné výsledky.

Chrudim a Letohrad. Nováčci v ČFL, kteří spolu postoupili z divize.

Hlavní rozdíl: první po úvodním kole třetí ligy jásá, zadupal do země favorita. Druhý by vzteky rozkousal břevno. Ztratil vyhraný zápas.

Náročnější než divize

„Ověřili jsme si, že můžeme hrát ve třetí lize s každým. Určitě se nám teď bude do dalšího zápasu nastupovat lépe. Když se bude dál dařit doma a přivezeme i nějaký bod zvenku, pak nebude problém,“ věří si po úvodní výhře 2:0 nad Ovčáry chrudimský Jan Luptovský.

Jeho tým se dokázal na vyšší soutěž rychle adaptovat. „Hra byla rychlejší a v zápase bylo podstatně víc dvacetimetrových sprintů než v divizi. Hra se tolik nekouskovala, bylo to náročnější,“ uznale pokyvoval hlavou Luptovský.

Jednodušší řešení

Chrudim hrála dlouho bez branek. Když v 65. minutě napálil ovčárský Dittrich míč jenom do břevna, měla kliku. Po chvíli se navíc trefil Vladyka a na 2:0 pečetil parádním lobem ve stylu Karla Poborského právě Luptovský.

„Že bych měl vysoké sebevědomí? Právě že vůbec,“ usmíval se střelec. „Podle mě to v danou chvíli bylo nejlepší možné řešení. Vystartovali na mě dva hráči, gólman stál tak divně mezi mnou a bránou. Bylo by složité brankáře obstřelovat,“ vysvětloval krajní záložník Chrudimi, proč volil elegantní řešení.

Žádné jizvy na duši

Letohrad? Tam spokojenost nečekejte. Prohrál, i když v Liberci vedl 1:0 a proti prvoligové rezervě měl šancí na dva zápasy. „Bylo jich vážně hodně. Zvrtlo se to v tom, že jsme nepřidali další gól,“ mrzelo obránce Letohradu Jaroslava Moníka.

Liberec do poločasu srovnal a čtyři minuty před koncem rozhodl o jeho výhře Beneš. „Co na to říct, je to prostě kulatý,“ hořce se usmál Moník.
Že by ale nešťastná porážka měla nechat na fotbalové duši Letohradských hluboké jizvy, si nepřipouští: „Máme natolik zkušené mužstvo, že by si s tím mělo poradit.“