Tomáš Dostálek: „Soupeř má zvýšenou motivaci připravit nám první porážku.“

Na hřišti jihočeského Písku je ale určitě nečeká nic lehkého.

Tamní fotbalisté se v minulé sezoně pohybovali v popředí tabulky a dlouho to vypadalo na jejich medailové umístění. Na podzim se jim sice tolik nedaří a jsou na 13. příčce, ale některé jejich výkony, zejména na domácím hřišti, nemohou nechat soupeře v bohorovném klidu.

„Je nám jasné, že si Písek bude chtít v domácím prostředí vylepšit svoje neradostné postavení ve vyrovnaném podpalubí tabulky a zároveň má také zvýšenou motivaci připravit nám, coby lídrovi tabulky, první porážku v soutěži. My však chceme pokračovat v našich bojovných, týmových výkonech, a to by nám mělo přinést nějaké ovoce v podobě bodů. Osobně bych byl spokojen, kdybychom se z jihu Čech vraceli s bodem, i když výhra by byla samozřejmě lepší,“ přemítal o příštím soupeři na klubovém webu Tomáš Dostálek.

Ten podává v záloze stabilně velmi dobré výkony, a to na levé i pravé straně. „Proti Chomutovu jsme si s Ondrou Kesnerem ve II. půli vyměnili místa na krajích zálohy a vyplatilo se to. Ondra výborně nacentroval na vedoucí gól Radima Holuba a já před koncem po krásné uličce Petra Vladyky přidal druhý gól,“ ohlédl se Dostálek za minulým utkáním s Chomutovem. Nebylo by špatné, kdyby to napodobil i v Písku.

Rozhovor s trenérem MFK Chrudim Pavlem Jirouskem naleznete ZDE!