„Přijďte k Vodojemu raději dříve, ať stihnete začátek,“ apeluje na diváky kapitán MFK.

Od 10.15 hodin u chrudimského Vodojemu totiž změří síly místní nadmíru úspěšný nováček soutěže MFK Chrudim, který vede před svým posledním letošním soupeřem FK Pardubice o neskutečných dvanáct bodů!

O tom, že budou Chrudimáci podzimním mistrem soutěže, bylo jasné již tři kola před koncem a je jen otázkou, jestli jejich náskok zůstane dvouciferný, buď o stávající tucet, či dokonce patnáct bodů, nebo se Pardubicím podaří stáhnout rozdíl na devíti bodů. „Mančaft se na derby moc těší, není potřeba nějaká speciální motivace,“ řekl nám kapitán MFK Chrudim Tomáš Linhart, který má jako sportovní manažer klubu i starosti s celkovým zabezpečením atraktivního zápasu, z hlediska zvládnutí očekávané početné návštěvy.

Nechtějí ponechat nic náhodě

„Z tohoto pohledu chystáme řadu mimořádných opatření. V pátek postaví specializovaná firma troje vyvýšené montované schody na straně proti tribuně v délkách 40, 15 a 10 metrů. Bude zvýšena pořadatelská služba na počet 25 lidí a pomáhat jim bude deset pracovníků bezpečnostní agentury. Po dohodě s městskou policií bude na stadionu i šestice jejich pracovníků. Budeme v kontaktu i s Policií ČR, jejíž příslušníci budou připraveni zasáhnout, kdyby se v areálu děly nějaké nepřístojnosti. Máme také informace, že se k nám chystá početná skupina pardubických fanoušků a musíme být proto připraveni na možné konflikty s místními aktéry,“ přibližuje chystaná opatření Tomáš Linhart. „Shromažďujeme potřebné informace, týkající se fotbalového utkání Chrudim Pardubice a vzhledem k možným rizikům připravujeme z naší strany určitá opatření, aby se jim zabránilo,“ uvedla Eva Maturová, krajská policejní tisková mluvčí.

Mimo pořadatelské služby posiluje pořádající klub i pokladny a počet občerstvení. „Přesto apeluji na diváky, aby na stadion přišli raději o chvilku dříve a případně využili i parkovišť v okolí, zejména u obchodních středisek, aby stihli začátek utkání,“ vyzývá fanoušky Linhart. Zároveň upozornil řidiče, že v sobotu dopoledne bude operativně změněno dopravní značení a směrem od Kauflandu ke křižovatce U Václava bude jednosměrka.

Přejme si, aby sobotní derby nepoznamenaly nějaké komplikace v hledišti a k vidění byl kvalitní fotbal, pokud možno s úspěšným výsledkem pro zdatného chrudimského nováčka. Ten sahá po tom, že by za celý kalendářní rok nepoznal hořkost porážky v mistrovském utkání, což je určitě unikát i v ostatních sportech, a nejen ve fotbale.

Videopozvánka na sobotní derby MFK Chrudim - FK Pardubice
Zdroj: Youtube