SK Převýšov - MFK Chrudim 1:0 (0:0). Branka: 57. Špidlen. Sestavy Převýšov: Ottmar Hájek, Jarkovský, Franc, Knobloch (89. Kouřil) Veselka, Dvořák, Špidlen, Novák Uškovič (85. Křelina), Schejbal (73. J. Dvořák). Chrudim: Mrázek Luptovský (83. Jarosz), Linhart, Radouš, Adámek Kesner 77. Holub), Vodrážka, Mastík (65. Vladyka), Drahoš, Dostálek Vácha.

Terén byl prakticky nefotbalový. Jedna půlka hřiště byla zmrzlá, na druhé sluneční svit „vyrobil" blátíčko, takže hráči měli hlavně starost, aby neklouzali, což se jim příliš nedařilo. Úvodní čtvrthodina patřila Chrudimi. V 6. minutě Dostálek krásně vystřelil, ale brankář Ottmar stačil vyrazit. Ve 12. minutě mířil Kesner z dobré pozice mimo. Domácí postupně vyrovnali hru a v 16. minutě málem skórovali, ale střelu Veselky Mrázek se štěstím vyrazil. Největší možnost vstřelit gól propásl MFK po půlhodině hry, kdy se domácí gólman třikrát vyznamenal ve skrumáži po střelách Váchy, Linharta a Mastíka.

Druhý poločas se odehrával prakticky bez šancí, hra byla plná nepřesností, osobních soubojů na menším hřišti. Rozhodnutí padlo v 57. minutě. Chrudimský obránce chtěl řešit situaci fotbalově, ale přišel o míč a po rychlé kombinaci zajistil Převýšovu vítězný gól Špidlen střelou zpoza velkého čtverce. Hosté by sice rádi alespoň srovnali skóre, ale větší šanci si již nevytvořili a vyšli tak naprázdno.

V ohlasech byla řeč hlavně o terénu. Kapitán MFK Tomáš Linhart jednoznačně konstatoval, že hrát se na takovém terénu nemělo, ale když už jej sudí uznal, tak byl stejný pro oba soupeře a nelze se na něj vymlouvat. Sám litoval především neproměněním své velké šance ve 31.minutě. „Kdybych to lépe trefil, tak jsme se dostali do vedení a body bychom neztratili," řekl pro klubový web.

Zdroj: Youtube

A co trenéři? Bohuslav Pilný, Převýšov: „Terén byl opravdu na hranici regulérnosti. Bylo to o hlavně o bojovnosti a o štěstí. To se usmálo na nás. Fotbalovější Chrudimáci mohli rozhodnout v první půli, ale naštěstí pro nás se jim to nepodařilo."

Pavel Jirousek, Chrudim: „Fotbal plakal celých 90 minut. Na špatném terénu to byl pouze boj a kvůli tomu by se snad nemuselo ani trénovat. Zápas měl dva rozhodující momenty. Zatímco my po půlhodině hry zahodili najednou tři velké šance, zejména Linhartova dorážka byla stoprocentní, tak domácí přišli ke gólu velmi snadno. Na vlastní polovině jsme měli míč pod kontrolou, obránce o něj zbytečně přišel a domácí střelec toho využil. Nezbývá mi nic jiného, než soupeři pogratulovat."