Louňovice - MFK Chrudim 2:0 (1:0)

Branky: 39. a 60. Balšánek.

Utkání začalo pro pozdní příjezd hostů s 15 minutovým zpožděním, ale domácí Slavii, hrající první zápas v ČFL (její první kolo v Jirnách bylo odloženo) to nevadilo. Od úvodních minut se usadila na polovině Východočechů a v 8. minutě měla první gólovku, hlavička Procházky z malého vápna naštěstí o centimetry minula Mrázkovu svatyni. Hosté odpověděli o tři minuty později šancí Kesnera, jehož nepodařená střela šla také těsně vedle. Chvíli na to však vyrobila obrana MFK první ze svých minel a nabídla tím tutovku Rejhonovi. Ten běžel zcela sám na Mrázka, přízemní střelu ale nenasměroval mezi tři tyče. Pak se hra uklidnila a oba týmy se do žádného vážnějšího ohrožení nedostávaly. Teprve po půl hodině hry vystřelili Chrudimští poprvé na domácího gólmana, pokus Holuba však mířil přímo doprostřed branky. Ve 37. minutě se dostali domácí k další obrovské příležitosti, Balšánka ale skvělým zákrokem vychytal Mrázek. Bohužel hosté se nepoučili a za dvě minuty nabídli bývalému hráči Kunic Jakubu Balšánkovi opravný pokus a on míč tentokrát už do sítě dostal 1:0.

Druhý poločas začal šancí Vondráčka, kterou pohotový Mrázek reflexivně vyrazil na roh. Hosté byli hrou nováčka očividně zaskočeni a několikrát to před jejich brankou zle hřmělo. A v 60. minutě i podruhé uhodilo, když střelec zápasu Balšánek tvrdou ranou o břevno rozvlnil síť za bezmocně plachtícím Mrázkem. Trenér Jirousek reagoval na nepříznivý stav několika střídáními, ale ani noví hráči si vážnější příležitost nevypracovali. Naopak to byli znovu domácí, kdo mohl vstřelit třetí gól, v 69. minutě ale Škovránek po chytré zasekávačce těsně minul. Přesto se mohla po závěrečném hvizdu domácí Slavia radovat ze zasloužené výhry a historicky prvních tří bodů v ČFL. Zdá se, že tato malá vesnička na Praze Východ, oficiálně s pouhými 946 obyvateli, zato jako farma fotbalové Vlašimi, nebude v soutěži pouze do počtu.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek - Štěpánek, Drahoš, Radouš, Adámek Kopecký (63. Nadrchal), Vodrážka (71. Sixta), Vladyka (52. Mastík), Kesner (83. Řezníček), Kučera Holub (58. Vácha)

Zdroj: Youtube

Trenéru MFK Chrudim Pavlu Jirouskovi po střetnutí do smíchu nebylo: „Sehráli jsme třetí utkání v týdnu, což se na naší hře asi trochu projevilo. Navíc jsem před zápasem nabádal hráče, aby do něho šli poctivě, že dnes jsme v úplně jiné roli, že proti nám bude nadšeně bojující nováček, a to se potvrdilo. Domácí nás sice nějak nepřehrávali, ale hráli poctivě v obraně, moc nám toho v útoku nepovolili, a pak se jim povedlo protlačit do sítě jeden balón a bojovností prostě vydřeli všechny body. Je potřeba se vrátit zpátky na zem. Někteří hráči musí přijmout fakt, že dnešní fotbal je tvrdší a pokud rozhodčí tuto hru připustí, musí se s tím popasovat. Zápas si probereme, ale vědu z prohry neděláme. Začneme se připravovat na další utkání, kdy v sobotu hostíme doma velkého favorita soutěže střížkovské Bohemians."

Naopak radostí zářil trenér vítězů Karel Jeřábek: „Jednalo se o celkem vyrovnané utkání. Na našem výkonu byl v úvodu vidět respekt ze soupeře, přece jen považuji Chrudim za jeden z nejlepších týmů v soutěži. Viděl jsem je v poháru ze Slávií i s Meteorem a hráli fakt dobře. Jako nováček jsme ale chtěli na domácím hřišti uspět a jsem hrozně šťastný, že se nám to povedlo. Náš výkon sice úplně bezchybný nebyl, máme nový tým, který je stále ve stadiu sehrávání, a tak věřím, že se budeme ještě zlepšovat."

RADEK PECINA