Zimní příprava fotbalistům místního MFK v pátek skončila a v sobotu 9. března již zahájí náročné jarní odvety v České fotbalové lize, kde přezimovali na 11. místě s 23 body. Tým je však pouhých pět bodů nad sestupovou příčkou, takže hodlá úspěšně vstoupit do jarních odvet.

Ale hned na startu jej čeká zatěžkávací zkouška, druhý tým tabulky Loko Vltavín, který se nijak netají svými ambicemi přeskočit v čele tabulky vedoucí Kunice a „vyfouknout" jim postup do druhé nejvyšší soutěže.

Vltavín ještě nedal týmu MFK ani gól

Zajímavé je, že v dosavadních třech vzájemných zápasech tento pražský celek ještě Chrudimákům nevstřelil ani gól. Na domácím hřišti uhrál s MFK dvakrát bezbrankovou remízu a v minulé sezoně prohrál za chrudimským Vodojemem 0:1. Lze tedy očekávat, že ani tentokrát moc gólů nepadne. „Kdybych si měl tipnout, tak to bude zase maximálně o jednom gólu a budu samozřejmě rád, když se ho podaří vstřelit nám," uvažuje kapitán MFK Chrudim Tomáš Linhart.

Kapitána týmu jsme bohužel telefonicky zastihli v roli maroda, protože od středy se potýká v posteli s chřipkou. „Je to k vzteku, celou přípravu jsem absolvoval prakticky bez problémů a tři dny před začátkem mistráků jsem musel bojově zalehnout. Utkání s Vltavínem tedy bohužel nestihnu a budu rád, jestli se uzdravím na druhý zápas v Převýšově," smutní jinak zkušený fotbalový „tvrďák".

Vydařená příprava

Vzhledem ke svým zkušenostem nám také zhodnotil letošní zimní přípravu týmu MFK. „Pojali jsme ji tentokrát trochu odlišně, bylo to víc o běhání a nabírání fyzické kondice, především na čtyřdenním soustředění v Pustých Žibřidovicích, které nám vyšlo po všech stránkách. V minulých sezonách jsme to neměli ve zvyku, tak doufám, že se to příznivě projeví i v jarní sezoně. I když výsledky v rámci zimní přípravy nejsou příliš směrodatné, tak jsem měl z devíti odehraných zápasů dobré pocity. Prohráli jsme pouze jednou, na hřišti druholigového HFK Olomouc a sehráli s kvalitním soupeřem vcelku vyrovnaný duel, což je docela nadějné," uvedl Linhart, který ocenil ještě další věc. „Je potěšitelné, že se v kádru zvýšila konkurence a prakticky každý post sestavy je adekvátně zdvojen, takže by trenéra neměl zaskočit třeba výpadek několik hráčů," dodal důrazný stopér.

Při dnešní jarní premiéře bude z hráčského kádru MFK chybět pouze Jarosz, který si před týdnem poranil sval, ale nemělo by to být příliš vážné. Ostatní mají pouze drobné šrámy, které k fotbalu patří, ale jsou odhodláni podat maximální výkon a favorita z hlavního města pořádně potrápit. Pomůžete jim i vy, fanoušci?