Po letní přípravě, kterou fotbalisté místního MFK absolvovali na Letním stadionu, se vracejí k domácí premiéře podzimní části ČFL na rekonstruovaný trávník na hřišti U Vodojemu, kde se jim tolik dařilo v minulém ročníku třetí nejvyšší soutěže.

V roli kmotra se představí ambiciózní nováček SK Převýšov z Královéhradeckého kraje. Oba týmy mají podobný osud, postoupily totiž do ČFL ze druhého místa divizní skupiny C. U Chrudimáků tomu tak bylo loni, a pak následovala jejich spanilá jízda k celkovému primátu. Převýšov by se o něco takového mohl možná pokusit také. Jednak je farmou prvoligových hradeckých „Votroků" a svoji kvalitní výkonnost pravidelně dokazuje. Loni například dokázal vyřadit v pohárovém utkání pražskou Slavii a také do nového ročníku ČFL vstoupil kvalitním výkonem a cennou výhrou nad Kunicemi (2:1), které patří do širší skupiny favoritů.

„Tento zápas jsem navštívil, stejně jako jeden z přípravných zápasů Převýšova, a musím říci, že tento tým potvrdil mé představy," ocenil budoucího soupeře trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek. S poraženeckou náladou však k nadcházejícímu derby nepřistupuje: „My jsme ve Vltavíně také nepodali špatný výkon, ale musím uznat, že nás zachránil brankář Mrázek, který v nastaveném čase kryl penaltu a udrželi jsme tak bezbrankovou remízu. Při domácí premiéře se těšíme na nový trávník a věřím, že navážeme na výkony z minulé sezony, kdy jsme doma prohráli ze sedmnácti utkání pouze jediné s Domažlicemi. To už však bylo o našem primátu rozhodnuto," připomíná Pavel Jirousek.

Zdroj: Youtube