Chrudim - Kladno 4:2

V první čtvrthodině nasměroval lídra k výhře dvěma trefami Holub. Pak sice Rouček po rohu korigoval na 2:1, ale před odchodem do kabin získal domácím dvoubrankový náskok Vladyka. Ve druhé půli padaly góly už jen z penalt. Nejprve Holub završil svůj hattrick a Skořepa pak jen zmírnil porážku.

Fakta - branky: 4., 14. a 49. z pen. Holub, 44. Vladyka 34. Rouček, 72. Skořepa z pen. Rozhodčí: Vlasjuk (Praha). ŽK: 1:4. Diváci: 535. Poločas: 3:1. MFK Chrudim: Mrázek Luptovský, Linhart, Štěpánek, Adámek Kesner, Hauf, Vodrážka, Vladyka (71. Vácha), Dostálek (62. Vágner) Holub (82. Vávra). SK Kladno: Víšek Rouček (65. Čurda), Bartoš, Hajník, Švambera (81. Výborný) Růžička, Sus, Tenkl, Rendla Čížek (46. Skořepa), Rada.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Jsem rád, že jsme úspěšně završili dva náročné „anglické týdny". Dnes nám pomohly dva rychlé góly, vývoj utkání jsme měli pod kontrolou a vyhráli zaslouženě. Mrzí mě inkasované góly po nedostatečném bránění při rohovém kopu a hlavně po zbytečné penaltě. Nyní budeme mít trochu času na to, abychom se dali dohromady, někteří hráči mají různé šrámy." (pn)

Zdroj: Youtube

Pardubice Ovčáry 1:2

Vynikající forma ze začátku jara je pryč. Pardubice prohrály doma podruhé za sebou. Ovčáry šly do vedení po přímém kopu Hašlera, před poločasem srovnal hlavou domácí Dittrich. Po pauze Pardubice dobývaly pokutové území soupeře, ale několik šancí zazdily. Necelých pět minut před koncem je zmrazil Hašler.

Fakta - branky: 43. Dittrich 10. Studený, 86. Hašler. Rozhodčí: Pastyřík (Plzeň) ŽK: 2:1. Diváci: 340. Poločas: 0:1. FK Pardubice: Shejbal Přibyl, Prorok, Šejvl (77. Sklenář), Norek Dittrich (46. V. Kakrda), Řezníček (87. Kudrna), Jeřábek, Hundák Brychta, Petrus. Sokol Ovčáry: Straka Chalupa, Ondrák (69. Hašler), Studený, Viskup Kadlec (84. Glasnovič), Cigánek, Svoboda (77. Hyka), Mareš, Horák Müller.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Utkání jsme nezvládli. Nepodařilo se nám překonat soupeřovu destruktivní obranu. Brzy po začátku jsme inkasovali po chybě na levé straně. Pracně se podařilo vyrovnat a ve druhé půli jsme měli dobrý nástup, jenže nám chyběla větší vůle po vítězství. Výkony několika našich hráčů neodpovídaly třetí lize." (ašo)

Králův Dvůr Letohrad 0:1

Důležité vítězství pro Letohrad. Celé utkání bylo vyrovnané. Východočeši si vytvořili pět šancí. V úvodu prvního poločasu hned z prvního protiútoku nevyužil svoji možnost Vukadinovič po akci Brendla. Do druhé půle vstoupili hosté výborně a ve 46. minutě se prosadil Brendl, který rozhodl o důležitých třech bodech.

Fakta - branka: 46. Brendl. Rozhodčí: Hrabovský. ŽK: 0:1. Diváci 300. Poločas: 0:0. FK Králův Dvůr: Mokrohajský Procházka, Šilhavý, Petr Rada, Sabou, Topolčák (81. Gnenegbe), Rusch Fulín, Novák (51. Květoň), Doktor (65. Fridrich). FK OEZ Letohrad: Kykal Kail, Vaniš, Macek, Šponar Nadrchal (81. Štěpán), Bíro (76. Kulhánek), Novotný, Niessner Brendl (90. Kříž), Vukadinovič.

Jaroslav Veselý, trenér Letohrad: „Naše vítězství bylo po týmovém výkonu, kdy všichni hráli na sto deset procent. Je škoda, že jsme ve druhé půli nepřidali další góly. Nyní se již chystáme na Chrudim, která nemá žádné slabiny, a porazit ji by byl zázrak. Ale pokusíme se o to." (hh)

Další výsledky - 25. kolo: Chomutov Liberec B 4:0 (3:0), Ml. Boleslav B Karlovy Vary 5:0 (3:0), Písek Hlavice 3:1 (1:0), Vltavín Roudnice n. L. 3:1 (3:1), Kunice Plzeň B 0:0, Domažlice Č. Lípa 2:0 (0:0).

1. Chrudim 26 20 4 2 54:19 64

2. Pardubice 26 15 5 6 52:28 50

3. Kunice 26 12 10 4 43:23 46

4. Vltavín 26 12 5 9 40:35 41

5. Roudnice n. L. 26 12 4 10 54:45 40

6. Ovčáry 26 12 3 11 43:37 39

7. Ml. Boleslav B 26 10 7 9 53:38 37

8. Domažlice 26 11 4 11 52:43 37