První domácí utkání na jaře proti FK Králův Dvůr nezačali Chrudimští dle jejich představ. Hosté byli aktivnější a vypracovali si několik standardních situací. I domácí měli možnost zahrávat standardku, ale Kopecký jen vyprášil rukavice brankáře Krčka. Po půlhodině hry přeci jen svěřenci trenéra Jirouska přidali a vytvořili si několik příležitostí. Gól se jim však vstřelit nedařilo.

Paradoxně ve 35. minutě si na přetažený míč naběhl Procházka a nikým neatakován křižnou střelou z voleje překonal domácího brankáře Mrázka 0:1. Do konce poločasu marně hledali chrudimští recept na dobití hostující branky. Ve druhém poločase chrudimští přidali a začali soupeře přehrávat. Hosté zvýšili agresivitu. Ve 49. minutě to přehnal hostující Šebek a po 2. žluté byl vyloučen.

Domácí měli cca 40. minut výhodu přesilové hry. V 54. minutě měl možnost zahrávat přímý kop Kopecký, ale brankář hostí Krček jeho střelu vyrazil. V 67. minutě se do šance dostali hosté, jmenovitě Hellas, který vyražený míč brankářem Mrázkem hlavou poslal mimo domácí branku.

V 69. minutě tlak domácích sílil, ale střelu Vašulína vyrazil brankář Krček na roh. Po následném rohovém kopu se k míči na hranici šestnáctky dostal Ptáček, opřel se do míče a střelou do protipohybu brankáře vyrovnal na 1:1. Domácí ještě více přidali.

V 77. minutě se k míči v šestnáctce hostí dostal Mastík a tvrdou ranou rozezvučel tyč hostující branky. Míč se však odrazil znovu k chrudimskému obránci a ten na podruhé již uklidil míč pod bezmocným Krčkem 2:1. Domácí dominovali a měli další možnosti. V 89. minutě Kesner trefil znovu jen tyč. V nastaveném čase měli hosté možnost zahrávat přímý kop z 20 m. Domácí však již i tuto standardku ubránili.

MFK Chrudim - FK Králův Dvůr 2:1 (0:1)
Branky: 70. Ptáček, 77. Mastík – 35. Procházka. Rozhodčí: Váňa – Leška, Lafek. Žluté karty: 3:5 (Vodrážka, Dostálek, Vašulín - Šebek, Matas, Kraus, Hell, Zelenka). Červená karta: 49. Šebek (KDV). Diváků: 265.
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Vodrážka (62. Vašulín), Dostálek (62. Ptáček) – Kopecký (89. Vavrouš) – Rybička.
FK Králův Dvůr: Krček – Procházka, Matas, Růžička, Hell, Kraus, Balšánek (82. Bican), Šebek, Ježdík (82. Zelenka), Šlapák (64. Břížďala), Novák. Martin Škrha.

Další známé výsledky:
Ústí nad Orlicí - Zápy 2:1, Písek - Vyšehrad 2:0, Čížová - Benátky 0:3, Litomeřicko - Domažlice 2:0.