V sobotu od 10.15 hodin bude u místního Vodojemu k vidění šlágr 5. kola České fotbalové ligy. Domácí nováček, který je zatím na lichotivé třetí příčce s osmi body, přivítá rezervu Slovanu Liberec, jež má na druhém místě o bod více.

Svěřenci trenéra Pavla Jirouska by rádi navázali na velmi dobrý výkon a překvapivou výhru 3:0 v Hlavici a zároveň napravit zbytečnou domácí ztrátu s Karlovými Vary před dvěma týdny. Mimořádnou motivaci v nadcházejícím utkání budou mít TOMÁŠ DOSTÁLEK a ONDŘEJ KESNER, kteří v klubu pod Ještědem ještě na jaře působili a pochopitelně se na svůj bývalý klub chtějí patřičně vytáhnout.

Kontaktovali jste se s bývalými spoluhráči před vzájemným duelem?
Tomáš: S několika z nich si píši na Facebooku a pochopitelně se hecujeme. Nějaká sázka ale zatím nepadla, třeba k tomu ještě dojde.
Ondřej: Pochopitelně se s řadou z nich o tomto duelu nějak bavíme. Mám pocit, že z nás mají docela respekt, ozvaly se i některé hlasy, abychom je v Chrudimi „nezařízli“. Kdyby to tak dopadlo, tak bych se samozřejmě nezlobil, ale stačí vyhrát o gól.

Slíbili jste něco „do kabiny“ MFK v případě výhry?
Společně: To bývá v podobných případech zvykem a my nebudeme výjimkou. Slíbili jsme klukům pečená kuřátka a nějaké zákusky, tak snad na to dojde.

Víte, na jakého protihráče asi budete hrát?

Tomáš: Zřejmě to bude Pavel Bína. Je o tři roky mladší než já a docela brousek, tak si budu muset dávat pozor, aby mě nějak nepříjemně „nesejmul“.
Ondřej: Já se do sestavy dostávám postupně. Minule jsem hrál poprvé od začátku na pravé záloze a snad si na tomto postu opět zahraji. Proti mně by hrál zřejmě levý bek Lukáš Pokorný a leví záložníci Peter Rybanský nebo Ján Vlasko.

V čem bude soupeř nebezpečný?

Tomáš: Po loňských starostech se záchranou Liberečtí začali lépe, což jim určitě zvedlo sebedůvěru. Jejich sestava se příliš netočí, hrají technický běhavý fotbal, o který se snažíme i my. Mohl by to být pro diváka pěkný zápas. K oporám soupeře patří brankář Přemysl Kovář, který chytal ligu v Ústí nad Labem, ale snad na něj něco vymyslíme.
Ondřej: Protože jejich prvoligový tým hraje také v sobotu, tak zřejmě moc posil z A týmu mít nebudou. O to více se však mohou někteří kluci snažit prosadit.

Jak jste se zabydleli v týmu MFK?

Tomáš: Já měl proti Ondrovi výhodu, že jsem se vracel po třech letech do známého prostředí. S většinou kluků se velmi dobře znám, takže to je zatím v pohodě.
Ondřej: Já hrál v Liberci osm let, Chrudim jsem znal jenom, když jsem sem přijel k utkání se žáky. Město se mi líbí, přijetí v mančaftu bylo bez problémů a jsem rád, že tady můžu být.