Chrudim – Horní Měcholupy 2:1

Byl to napínavý souboj. Závěrečný střet podzimní sezony pro MFK Chrudim v ČFL opět rozhodl hrdina posledních týdnů útočník Radim Holub až tři minuty před koncem běžné hrací doby. Chrudimští fotbalisté si tak po výhře nad Horními Měcholupy připsali tři body a zimní přestávku budou trávit v plusových číslech tabulky pravdy.

Postavení obou týmů v tabulce pasovalo do role favorita utkání domácí hráče. Úvod zápasu však patřil hostujícímu celku, který mohl jít dokonce už ve 2. minutě po rohovém kopu do vedení, ale Mrázek byl pozorný. Pak se potvrdilo staré pravidlo: nedáš, dostaneš. Domácí fotbalisté přestáli tlak soupeře a sami šli do vedení. Po přihrávce Kesnera obešel Holub dva soupeřovy obránce a přesně umístěnou střelou překonal hostujícího gólmana Pokorného poprvé. Vedení domácí mužstvo uklidnilo a převzalo otěže zápasu do svých rukou. Ve 30. minutě se na hranici šestnáctky objevil znovu Holub, ale jeho střelu tentokrát Pokorný chytil. Neujaly se ani další nájezdy domácích. A když těsně před půlí zhatil gólman Mrázek robinsonádou velkou šancí hostí na vyrovnání, skončil poločas těsným vedením Chrudimi 1:0.

Špatný začátek…

Druhý poločas začal stejně jako první tlakem hostujícího týmu. Ten přinesl své ovoce, když ve 48. minutě centr Folwarcznyho z levé strany našel na malém vápně Škodu, který přesnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Domácí gól zaskočil, ale i přesto se snažili znovu dostat do vedení.

Hosté je však svoji důrazností v osobních soubojích do mnoha šancí nepouštěli. Naopak sami mohli strhnout vedení na svou stranu. Byl to opět autor druhé branky Škoda, na kterého pozapomněla chrudimská obrana a on mohl sám nikým neatakován vystřelit z hranice šestnáctky na Mrázkovu branku. Jeho střela sice nepostrádala tvrdost, zato jí chyběla přesnost. Sice trefila spojnici břevna a tyče, ale do branky nezapadla.

… ale dobrý konec

To jako by byl signál pro domácí, kteří opět ovládli zbývající minuty utkání. Drama však pokračovalo a chrudimští fanoušci museli na rozhodující branku svého týmu čekat až do samého závěru. Běžela 87. minuta, když se po levé straně neohroženě rozběhl domácí Nadrchal, který ač faulován přešel přes tři hráče a dostal se až do pokutového území. Jeho přízemní centr Pokorný vytěsnil pouze k Holubovi, který dorážkou do prázdné branky rozradostnil lavičku a fanoušky Chrudimi 2:1. Po řadě taktických střídání si už domácí vedení pohlídali až do konečného hvizdu.

Chrudim se tak díky výhře posunula v tabulce a především se udržela v plusových číslech tabulce pravdy, které jí zaručují potřebný klid do nadcházející zimní přestávky.

S výbornou formou se v závěru sezony potkal především zkušený kanonýr Radim Holub. Z posledních čtyř zápasů se může pochlubit deseti přesnými zásahy, které ho vynesly do čela třetiligových střelců. A kdoví, zda by se jeho podzimní gólová statistika zarazila na čísle 15, kdyby nešlo v sobotu o poslední utkání podzimu.

Fakta – branky: 7. a 87. Holub – 48. Škoda. Rozhodčí: Košan. ŽK: 0:2. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Linhart, Štěpánek – Jarosz (56. Nadrchal), Vladyka, Mastík (74. Langr), Vodrážka, Kesner (82. Řezníček) – Holub (89. Vágner). SK Horní Měcholupy: Pokorný – Folwarczny, Opluštil, Procházka, Markuzi – Červenka, Vrabec, Houštecký (89. Vejr), Čech –  Mareš (89. Klír), Škoda.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Horní Měcholupy tu sehrály výborný zápas, bylo to drama až do poslední minuty. Soupeř posílený o hráče druholigové Viktorie Žižkov byl silovější a přehrával nás v osobních soubojích. Nebezpečný byl v tomto směru autor jediné branky hostí útočník Škoda."

Zdroj: Youtube

Převýšov – Karlovy Vary 1:2

Už v 7. minutě si domácí Černý nešťastně srazil míč do vlastní sítě a Převýšov musel proti soupeři pohybujícímu se ve spodních patrech tabulky dotahovat jednobrankové manko. To se povedlo zkraje druhého poločasu, kdy se trefil Kouřil. Domácí obránce byl přitom na hřišti jen dvě minuty, o přestávce totiž vystřídal smolaře Černého. Převýšov měl poté mírnou převahu, ale šance nevyužil. Naopak osm minut před koncem gólmana Koubka prostřelil Blažek.

Fakta – branky: 47. Kouřil – 7. vlastní (Černý), 82. Blažek. Rozhodčí: O. Berka (Praha). ŽK: 1:0. Diváci: 275. Poločas: 0:1. SK Převýšov: Koubek – Veselka, Černý (46. Kouřil), Jarkovský, Špidlen – Kopáč,
Sixta (67. Josef Dvořák), Jan Dvořák – Doležal (80. Novák), Sedláček, Urbanec. 1. FC Karlovy Vary: Horňáček – Blažek, Zb. Vondráček, Hruška, Jankovský – Dvořák, Nerad, Ivasko (67. Tůma), Benda (57. J. Vondráček) – Řezáč (89. Hudec), Geňo (78. Špírek).

Jan Kraus, trenér Převýšova: „Hrálo se bojovné utkání na těžkém terénu. Hosté zápas rozhodli osm minut před koncem po ojedinělé akci. Škoda,  že jsme podzimní část nezakončili vítězstvím."

Další výsledky – 16. kolo (17. hrané): Domažlice – Kunice 1:0, Kolín – Štěchovice 3:0, Králův Dvůr – Sparta B 1:2,  Meteor Praha – Strakonice 2:1, Zápy – Roudnice nad Labem 1:1, Čáslav – Admira Praha 2:1, Jirny – Chomutov 3:2.