Chrudim – Písek 4:1

Fotbalisté MFK udrželi domácí neporazitelnost i v dalším zápase, a to proti jihočeskému Písku. Výsledek převážili na svoji stranu po přestávce.

Domácí začali utkání velkým náporem a hned ve 4. minutě si vytvořili zajímavou situaci po trestném kopu Kesnera, skóre se ale poprvé měnilo až po chvíli. V 8. minutě zatáhl míč po pravé straně Luptovský, nacentroval jej před branku, gólman Rondzik balón pouze vyrazil a Kesner mu jej levačkou vrátil do sítě. Chrudimští ale váleli dál a hned za další dvě minuty se dostal po rohovém kopu a nacvičeném signálu k zakončení Radouš, míč však podebral a vysoko přestřelil. Při další akci se řítil do šance Rybička, ostré přistrčení obránce však neustál a příležitost tak nebyla ani zakončena. Ve 25. minutě se po trestném kopu Sixty dostal stejný chrudimský útočník do další šance, tentokrát však poslal balón těsně vedle pravé tyče. Po půlhodině hry poprvé vážněji zahrozili i Jihočeši a po standardce Milece vznikla ve vápně nebezpečná situace, kterou však ukončil praporek pomezního rozhodčího. Takřka z protiútoku se probil obranou Rybička, jeho střelu ale vykopl nohou Rondzik, který zneškodnil i následnou dorážku Kesnera. Ve 36. minutě nepotrestal rozhodčí evidentní šlapák Písku uprostřed hřiště a pokračující akci zakončil se štěstím Němec 1:1. Za tři minuty dohrál u střídačky hostů soupeře Langr, J. Held to neunesl a chrudimskému záložníku vše ze země tvrdě oplatil. Langra nakopl a na trávníku vypukly emoce, kdy to chvíli vypadalo na pořádnou hokejovou rvačku. Potrestáno mohlo být několik hráčů, nakonec ale uviděl červenou kartu pouze původce incidentu J. Held.

Druhé půle začala vyrovnaně, v 51. minutě ale nacentroval krásný míč do vápna Řezníček, ten propadl k Rybičkovi a on jej hlavou poslal do protipohybu Rondzika. Hned při další akci mohl přidat autor vedoucí branky i třetí úspěch, tentokrát jej ale Rondzik v jasné tutovce vychytal. Hra pak plynula za mírné převahy MFK, ovšem bez vážnějších příležitostí. Až v 73. minutě se Východočechům povedla další rychlá akce a po ose Rybička Kesner Vácha přidal posledně jmenovaný do poloprázdné klece třetí úspěch. A domácí „mleli" dál. Za další čtyři minuty si připsal další gólovou přihrávku Kesner, tentokrát se mu za ni poděkovat Sixta 4:1. Zápas se pak již pouze dohrával a oslabení hosté se v 81. minutě mohli dočkat snížení, když si centr M. Helda málem srazil do vlastní sítě Drahoš. Na zasloužené výhře domácích se ale již nic nezměnilo. Zajímavý je i poměr střel na branku, a to 12:1 pro Chrudimské.

Fakta – branky: 8. Kesner, 51. Rybička, 73. Vácha, 77. Sixta – 36. Němec. Rozhodčí: Teuber. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (39. J. Held). Diváci: 380. Poločas: 1:1. Chrudim: Mrázek – Řezníček, Radouš, Drahoš, Řezníček – Langr (84. Opina) – Luptovský (62. Vácha), Kesner (82. Malinský), Sixta (82. Holub), Kopecký – Rybička (78. Hauf). Písek: Rondzik – Šlehofer, Havel (58. Holub), Řehák, Ježdík – Kadula (74. M. Held), Kalášek, J. Held, Milec, Voráček – Němec (51. Řezáč).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Dali jsme rychlý gól a 20 minut byli pánem na hřišti. Pak soupeř z jediné střely na branku vyrovnal a my si trochu zápas zkomplikovali. V závěru první půle byl Písku vyloučen hráč. My udělali o přestávce jednu změnu v rozestavení, vytvořili si převahu a vynutili si druhý gól. Když jsme přidali třetí, bylo prakticky po zápase."

Zdroj: Youtube

Králův Dvůr – Převýšov 0:2

Fakta – branky: 29. Veselka, 48. Urbanec. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Kr. Dvůr: Krček – Petr, Šilhavý, Holý, Šindelář – Procházka, Volešák, Balšánek, Pilík – Kraus (54. Hlinka), Hájek (69. Eliáš). Převýšov: Stejskal – Veselka, Jarkovský, Bederka, Špidlen (75. Černý) – Doležal, Kopáč, Vobejda, Dvořák, Urbanec (90. Týfa) – Petrus (85. Sedláček).

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Do Králova Dvora jsme jeli s velkým respektem k soupeři. Naštěstí nám utkání vyšlo. Podali jsme velmi kvalitní výkon. Domácí jsme pustili jen do jedné šance a naopak sami jsme vstřelili dva krásné góly. Po zásluze jsme si odvezli tři body. Hráče chválím za přístup k zápasu a hlavně za předváděnou hru."

Union 2013 – Dobrovice 3:1

Fakta – branky: 7. Šimeček, 10. Macháček, 61. Janda – 53. Volf. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 4:2. Diváci: 265. Poločas: 2:0. Union: Nguyen – Nobst, Žalman, Besta, Živnůstka – Šimeček (89. Motyčka), Kwame, Bastin (87. Dudla), Janda (90. Mokošín) – Janouch (68. Pago), Macháček. Dobrovice: Bartoš – Váňa, Hruška, Novák (46. Just), Vajgl – Rudolf, Patočka (17. Sodoma), Krystan, Boček (46. Bernát, 72. Miškovský) – Kotyza, Osvald (46. Volf).

Pavel Medynský, trenér Unionu: „Začátek nám vyšel výborně a v 10. minutě jsme vedli 2:0. Soupeř byl dobrý s balonem, ale k brance jsme ho nepouštěli. Sami jsme naopak mohli přidat další góly. Po změně stran dali hosté kontaktní branku, ovšem následný Jandův trestný kop jim sfoukl vítr z plachet. Naše vítězství je zasloužené."

Další výsledky – 14. kolo (17. hrané): Vltavín – Most 3:0, Tachov – Kolín 0:1, Benátky – Štěchovice 1:1, pen. 7:8, Čáslav – Domažlice 3:4, Zápy – Jirny 2:0, Benešov – V. Žižkov 1:2, Brozany – Táborsko B 1:2.