Chrudim – Vltavín 1:1, penalty 2:4

Chrudimští začali zápas náporem, ale v největší šanci překopl Vácha z malého vápna břevno. V dalším průběhu hry sice pokračovala mírná převaha MFK, která však končila na velkém vápně, k zakončení se hráči většinou nedostávali. Ve 33. minutě tak udeřili hosté. Z více jak 20 metrů napálil míč Valíček a nádherným angličanem o tyč otevřel skóre. V poslední minutě prvního poločasu mohl vyrovnat Kopecký, ale gólman Vltavína Čaba jeho pokus pěkným zákrokem vychytal a následná dorážka již šla nad. Po přestávce se obraz hry změnil. Hráči vycítili šanci na úspěch a začali mít více ze hry, naštěstí i jim přesnější zakončení scházelo. Trenér Jirousek na nepříznivý vývoj na hřišti reagoval několikerým střídáním, což sice přineslo zvýšenou aktivitu MFK, koncovka však zůstala žalostnou. Až přišla 88. minuta a v ní faul soupeře někde pět metrů před šestnáctkou. K míči se postavil Kopecký a nádhernou střelou zaslouženě vyrovnal. V nastavení ještě uviděl červenou kartu hostující Turák, vše ale již směřovalo k penaltovému rozstřelu. V něm se ani jednomu ze soupeřů ještě letos vyhrát nepodařilo. Vltavín, jež je farmou Sparty Praha, začínal a tentokrát mu vyšel. U Chrudimi první pokutový kop s přehledem proměnil Holub, druhý ještě s trochou štěstí Kopecký, ale pak Sixtu vychytal Čaba a Adámek překopl branku. Bod navíc tak brali hosté.

Fakta – branky: 88. Kopecký – 33. Valíček. Rozhodčí: Martínek (Rokytnice n. J.). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (90. Turák). Diváci: 255. Poločas: 0:1. MFK Chrudim: Vostradovský – Nadrchal (55. Adámek), Drahoš, Radouš, Řezníček – Kopecký, Sixta, Vodrážka (46. Vladyka), Kesner (55. Dostálek) – Kučera (75. Holub), Vácha. Loko Vltavín: Čaba – Valíček, Hodas (94. Předota), Bureš, Krimlák, Krolop, Roubal (79. Pozníček), Zelenka (89. Klán), Láncz, Turák, Dvořák.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Věděli jsme, že o žádnou přestřelku nepůjde, soupeř málo gólů dává i dostává. Přes herní převahu nakonec musíme být rádi, že se nám v závěru podařilo alespoň vyrovnat. V penaltovém rozstřelu nám opět dva střelci selhali, a tak stále na výhru v této dovednostní soutěži čekáme."

Převýšov – Domažlice 2:1

Fakta – branky: 29. Jarkovský, 36. Šultes – 32. Bauer. Rozhodčí: Ulrich. ŽK: 1:1. Diváci: 400. Poločas: 2:1. SK Převýšov: Ottmar – Doležal, Jarkovský, Kouřil, Špidlen – Labík (84. Bodlák), Kopáč, Šultes (88. Černý), Urbanec (90. Novák) – Prokeš (60. Dvořák), Sedláček. Jiskra Domažlice: Ticháček – Hrubý (82. Špírek), Tůma, Bauer, Bárta – Leitl, Javorský (68. Braun), Mužík, Došlý – Hrdlička (46. Beránek), Hošek.

Tomáš Hrabík, asistent trenéra Převýšova: „Věděli jsme, že přijede velmi těžký soupeř, což se prokázalo. Od úvodních minut se hrál líbivý fotbal se šancemi na obou stranách. K vidění bylo opravdu kvalitní utkání. My jsme vstřelili o gól víc než hosté a proto jsme brali tři body."

Union 2013 – Králův Dvůr 0:1

Fakta – branka: 51. Šlapák. Rozhodčí: Duchoň (Praha). ŽK: 1:3. Diváci: 265. Poločas: 0:0. SK Union 2013: Nguyen – Hájek (38. Živnůstka), Faitl, Gazdík, Motyčka (80. Haken) – Rozsévač, Žalman (74. Veselka), Ševčík, Janda – Macháček (67. Janouch), Bastin. FK Králův Dvůr: L. Krbeček – Petr, Kvida, Tregler (74. Koukal), Airepetian – Procházka (85. Kdolský), Sabou, Soldát, Tarczal – T. Krbeček, Šlapák (90. Šípek).

Petr Ježek, sekretář SK Union 2013: „Soupeř přijel takřka v prvoligovém složení. Diváci čekali na Švancaru, ovšem ten nepřijel, neboť je zraněný. Utkání oboustranně nemělo výraznou kvalitu. Ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořené šance zúročit v branky. Hosté prožívali duel emotivně a hodně se věnovali rozhodčím. Jinak to bylo spíše remízové utkání. Šťastnější byli nakonec hosté, kterým se podařilo ve skrumáži skórovat po jasném faulu na našeho brankáře Nguyena."

Další výsledky – 14. kolo: Písek – Štěchovice 0:2, Bohemians Praha – Benešov 5:2, Vyšehrad – Chomutov 4:4, na penalty 4:3, Meteor Praha – Zápy 1:2, Louňovice – Admira Praha 3:0, Jirny – Čáslav 2:1.