Chrudimské nadšení nepolevuje. Třetiligový nováček vyhrál v Králově Dvoře a zítra vyrazí do České Lípy. Poprvé se v soutěži odehraje východočeské derby. Vedoucí Pardubice se představí v Letohradě.


Sobota 11.00:

Arsenal Česká Lípa (17. místo, 4 body) MFK Chrudim (2. místo, 14 bodů).

Chrudimský nováček zatím jede lépe než České dráhy a v posledních dvou kolech se přetahuje o čelo tabulky s pardubickým favoritem soutěže. Ve středečním vloženém kole dokázali Chrudimští vyválčit výhru 3:1 v Králově Dvoře, a zaokrouhlit tak úctyhodnou sérii bez porážky ve všech dvaceti letošních mistrovských zápasech (14 na jaře v divizi a nyní šest v ČFL).

„Ve Dvoře na nás domácí vyrukovali s vysokou agresivitou, na což jsme hráče připravovali, ale navíc také pozměnili rozestavení. Hráli jen na tři obránce a vysunuli více hráčů dopředu. Snažili se dlouhými nákopy hrát vše před naši bránu a jednou se prosadili ze standardky. Ale jejich styl nám otevíral prostory na jejich polovině, což jsme dokázali využít k obratu. Musím hráče pochválit za dodržování taktických pokynů a organizaci hry,“ ocenil trenér Pavel Jirousek zodpovědný výkon svých svěřenců.

Daní za cennou výhru v Králově Dvoře však je několik šrámů, které hráči MFK utrpěli. Před utkáním s „anglickým“ soupeřem Arsenalem na závěr „anglického týdne“ tak visí několik otazníků nad sestavou. „Přes zdravotní potíže některých hráčů bychom rádi pokračovali ve výkonech, které nám přinášejí body. Ostatně dokud to jde, proč to nepřiživovat, že,“ usmívá se kouč. Ale i jemu je jasné, že v České Lípě nečeká jeho tým nic lehkého. „Česká Lípa patřila v minulé sezoně na domácím hřišti k nejúspěšnějším týmům, letos se jí zatím moc nedaří, ale o to více to bude chtít jistě zlomit. Arsenal je farmou druholigového Mostu, takže uvidíme, jak moc se na nás posílí,“ uzavírá prognózu Pavel Jirousek. (pn)


Sobota 16.30:

FK OEZ Letohrad (12. místo, 8 bodů) FK Pardubice (1. místo, 14 bodů).

Ve středečním vloženém kole zajížděl Letohrad na hřiště Písku. Oba týmy se po devadesáti minutách rozešly bez branky. Pro Letohrad to byla druhá remíza v řadě. „I když bychom asi před zápasem bod brali, tak teď jsem zklamaný. Byla velká škoda toto utkání nevyhrát. Neustále nás však trápí koncovka. Pokud hráči zahodí takové velké příležitosti, je to stejné jako když obránce udělá chybu a my z toho dostaneme gól. Musíme být více důrazní v koncovce a mít větší vůli dostat míč do branky,“ zhodnotil vložené kolo trenér Jaroslav Veselý.

V sobotu na svém hřišti nováček třetí ligy přivítá lídra tabulky z Pardubic. „Středeční zápas nás stál síly jen z hlediska cestování, protože jsme se vrátili pozdě v noci. Hráči se nyní ale určitě těší na derby. Uvědomujeme si, že Pardubice jsou velkým favoritem soutěže, lídrem tabulky, ale na druhou stranu vedu mužstvo tak, že chceme v každém utkání uspět. To nebude výjimka ani nyní,“ řekl Jaroslav Veselý.

Letohrad si s Pardubicemi už zahrál, ví proto, co ho čeká. „V pohárovém utkání jsme dokázali být i Pardubicím vyrovnaným partnerem, tak nevidím důvod, proč bychom si to s nimi nemohli dát ´na férovku´ jak se říká,“ zakončil kouč fotbalistů Letohradu.

Pardubice se ve středu proti Vltavínu ukázaly jako ofenzivní mašina. Soupeře zválcovaly 4:0, ale pasáž těsně před poločasem se trenéru Martinu Svědíkovi moc nezamlouvala: „Hráli jsme špatně takticky. Nebyli jsme schopni zareagovat na to, že vedeme 2:0. Dovolili jsme soupeři chodit do brejků. V kabině jsme si k tomu něco řekli, na soupeře počkali, zavřeli prostor a do protiútoků vyráželi my. Druhou půlku jsme zvládli výborně,“ pochvaloval si kouč Pardubic.

Do zápasu už ve druhé půli naskočil i Lukáš Rešetár, který by měl být k dispozici i v Letohradě. „Vždycky chválím celé mužstvo, ale proti Vltavínu podal špičkový výkon Martin Brychta. Odvedl obrovské penzum práce, byl jsem s ním hodně spokojený,“ neskrýval nadšení ze hry důrazného útočníka Svědík.

(hah, ry)