Ještě před týdnem sice bylo na špici duo, ale celek Vysokého Mýta, který tehdy měl jako jediný na kontě porážek nulu, v derniéře zaváhal v domácím prostředí a podlehl rezervě MFK Chrudim 0:2. „Neporazitelnost lídra pro nás byla motivací a výzvou. Trpělivým a organizovaným výkonem jsme získali zaslouženě jeho skalp," pochvaloval si po zápase trenér vítězů Miroslav Teplý. Chrudimští působili fotbalovějším dojmem, a když díky brankáři Liebeltovi přečkali bez úhony dvě šance soupeře, začali si po hodině hry vytvářet brankové příležitosti. Favoritovi jako by docházely síly a první ránu mu uštědřil v 67. minutě střídající Havránek. V závěru se domácí snažili alespoň o vyrovnání, ale místo toho už v nastaveném čase inkasovali podruhé po trefě Merkla. Ten obešel i brankáře Černíka a nikým neatakován pohodlně zavěsil do prázdné brány. Vítězové se tak posunuli na medailovou třetí příčku, ale z ní je může vytlačit ještě Hlinsko po dohrávce s Moravskou Třebovou.

Cerekvice si vybojovala podzimní primát výhrou v Chocni 1:0, kterou zařídil ve 24. minutě Zahálka. A nutno dodat, že podzimní nadvláda Slavoje je zasloužená, vždyť dokázal vyhrát 11 utkání a pouze dvakrát remizoval a prohrál.

Jak již bylo uvedeno, může se na třetí pozici ještě posunout Hlinsko, ale to v sobotu zbytečně ztratilo po porážce 0:1 v Lanškrouně. Rozhodl gól „do šatny", vstřelil ho Komínek. Domácí měli ještě několik nadějných příležitostí, zatímco celek z Vysočiny se dostal do jediné vážnější šance, a tak je jeho ztráta logická.

Nejvyšší výhru rozdílem třídy vybojoval Dobříkov, který zdolal Poličku 4:0. Vítězům výrazně pomohl hostující Pavliš, jenž byl vyloučen v 55. minutě a jeho tým pak třikrát inkasoval…

S remízou 2:2 se musela spokojit Česká Třebová v duelu s Litomyšlí. Ale když už prohrávala o dva góly, tak ji tato ztráta nemusí tolik mrzet.

Jediným bezbrankovým výsledkem skončilo utkání v Moravské Třebové, odkud si odvezl bod za remízu 0:0 tým Žamberka.

A zbývají dvě derby Pardubicka. V Moravanech se domácí nováček rozešel 2:2 s Živanicemi. Závěr byl docela hektický, neboť v posledních pěti minutách padlo na každé straně po gólu a předčasně do šaten museli Kříž, respektive Podlipný. A konečně Přelouč vyhrála nad pardubickým Celtikem 3:1, ale i tak přezimuje na posledním místě tabulky.