V desátém kole České fotbalové ligy v sobotu v 10.15 hodin přivítá místní celek MFK (14. místo, 11 bodů) ambiciózního soupeře FC Chomutov (10. místo, 13 bodů), který se před sezonou netajil postupovými ambicemi.

Klub si hodně sliboval od neslavného hrdiny úplatkářské fotbalové aféry z roku 2004 Ivana Horníka, který se po odpykání poloviny trestu opět zapojil do fotbalového hnutí, a to právě v Chomutově. Na jaře letošního roku Severočeši se notně posílili, snadno zapudili sestupové starosti a pro letošní ročník měli vysoké cíle. Jenže úvod sezony se jim nevydařil a mimo jiné podlehli na cizích hřištích vysoko třem nováčkům (v Kolíně 0:3, v Převýšově 1:4 a v H. Měcholupech 2:4).

To právě Ivan Horník těžce nesl a v posledních dnech se jednalo o jeho dalším působení v klubu. Faktem je, že Chomutov s řadou exligových hráčů jako Piklem, Smolou, Krbečkem či Ghaňanem Kwamem naznačuje zlepšení. V pohárovém utkání dlouho trápil plzeňskou Viktorii, i když jí chybělo několik opor, a vypadl po těsné prohře 2:3. „Svoji sílu Chomutov naznačil v minulém kole ČFL, kdy zdolal lídra tabulky Kunice 3:2 a dokázal otočit stav 0:2. To je opravdu husarský kousek," ocenil budoucího soupeře chrudimský trenér Pavel Jirousek.

Jeho svěřenci minule vybojovali na hřišti poslední Hlavice důležité tři body za vítězství 1:0. Víc radosti mu ale tento zápas nepřinesl: „Gól Vladyky po spolupráci s Váchou byl sice ukázkový, ale jinak se stále trápíme s koncovkou. Ještě štěstím že jsme odolali závěrečnému velkému tlaku soupeře," oddechl si Jirousek a dodává: „Proti Chomutovu musíme podat o hodně lepší výkon, abychom případnou bodovou ztrátou neprohospodařili hlavické body z venku."

Autor jediného gólu v Hlavici Petr Vladyka čeká s Chomutovem samozřejmě těžký zápas. „Chomutovu ani nám úvod letošního ročníku moc nevyšel, oba se potřebujeme zlepšit, o to bude vzájemný zápas významnější. Říká se, že s jídlem roste chuť a pro nás bude určitě motivací síla hráčského kádru soupeře. Věřím, že tato fakta přilákají početnou návštěvu, která nám pomůže k úspěšnému výsledku, pokud možno k výhře," věří špílmachr MFK.