ČFL: Union přišel o výhru v nastaveném čase

Východní Čechy - Česká fotbalová liga s trojicí týmů z regionu pokračovala 13. kolem.

2.11.2015

Fotbalisté Převýšova (v modrém) v akci v jednom z utkání ČFL. Ilustrační fotografie.Foto: Lubomír Douděra

Jirny – Chrudim 2:1

Fakta – branky: 29. Kejha, 66. Dubský – 56. Kopecký. Rozhodčí: Poživil (Liberec). ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Jirny: Víšek – Šimek, Kejha, Čepelák, Pávek – Škorvánek, Melechovský (90. Nevařil), Dubský – Dvořák (77. Parys), Vondráček, Remeš (55. Nečas). Chrudim: Mrázek – Řezníček, Radouš, Drahoš (68. Vácha), Adámek – Kesner, Langr (74. Sixta), Hauf (80. Krčál), Kopecký (86. Malinský) – Luptovský, Rybička.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Vzhledem ke špatnému terénu jsme naordinovali takovou taktiku, abychom omezili kombinaci na vlastní polovině. Tudíž fotbal byl víceméně bojovný a domácí se díky tomu prakticky nedostali k ohrožení naší branky. Hrozili pouze ze standardních situací, bohužel dvě proměnili.  Kluci hráli dobře, když ale budeme chtít příště bodovat, musíme být produktivnější."

Převýšov – Tachov 2:0

Fakta – branky: 18. Mareš, 25. Trubač. Rozhodčí: Josef Váňa. ŽK: 3:2. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Převýšov: Stejskal – Veselka, Jarkovský, Chleboun, Špidlen – Doležal (87. Černý), Vobejda, Trubač (77. Kopáč), Mareš – Urbanec (89. Týfa), Sedláček (79. J. Dvořák). Tachov: Houdek – Ruda (73. Folejtar), Matas, Knakal, Habart – Staněk, Kravar, Hrdlička, Hudec – F. Dvořák, Tříska.

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Další domácí duel jsme zvládli, i když vítězství se nerodilo lehce. Soupeř měl častěji míč na kopačkách, ale do žádné šance jsme ho nepustili. Sami jsme naopak hrozili z brejků. Myslím si, že výhra je zasloužená, neboť jsme byli celou dobu nebezpečnější. Jediné, co může mrzet, jsou neproměněné šance ve druhé půli."

Domažlice – Union 2013 3:3, penalty 5:3

Fakta – branky: 10. z pen. Mužík, 39. Vůch, 90. (+1) vlastní (Žalman) – 55. Šimeček, 74. Bastin, 82. Kwame. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Bauer, Mužík, Beránek – Braun, Vůch, Čada, Došlý (60. Roubal) – Hradecký (83. Javorský), Fořt. Union: Nguyen – Nobst (46. Dudla), Žalman, Besta, Živnůstka – Šimeček (89. Motyčka), Kwame, Bastin, Janda – Janouch (66. Pago), Macháček.

Pavel Medynský, trenér Unionu: „Opět to bylo velmi těžké utkání. Když to shrnu, tak za stavu 3:2 pro nás soupeř vyrovnal v 90. minutě po takové nepřehledné situaci. Je to škoda. V první půli jsme nehráli dobře, i soubojově to bylo špatné, asi jsme byli ještě v autobuse. Soupeř byl lepší. Po domluvě jsme se po změně stran zlepšili, kluci začali hrát jako v posledních zápasech a otočili skóre z 0:2 na 3:2. I když je z toho nakonec jen bod, tak mě těší, že kluci zvedli hlavu a zamakali."

Další výsledky – 13. kolo (16. hrané): Písek – Čáslav 2:0, Dobrovice – Štěchovice 1:0, Táborsko B – Loko Vltavín 1:5, Viktoria Žižkov – Zápy 3:1, Brozany – Benátky nad Jizerou 1:3, Most – Králův Dvůr 1:4, Kolín – Benešov 0:1.

2.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Lidé jedli hamburgery, čímž pomáhali malé Markétce

Horka – Provozovatel soukromého klubu v Horce u Chrudimi Jiří Burkoň uspořádal v sobotu akci Burgrujeme pro Markétku, která měla pomoci rodičům zdravotně postižené dívenky k vybudování bezbariérové koupelny.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Fotbalová Chrudim udeřila v závěru

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 13. hraným kolem. Fotbalisté Chrudimi vyhráli díky dvěma gólům ze závěrečných minut v Brozanech a dál vedou tabulku.