Chrudim - Převýšov 2:0

Derby začaly oba týmy bojovně, bylo zřejmé, že zápas má svůj náboj. Domácí však měli od počátku více ze hry a po čtvrt hodině hry se ocitl během chvíle dvakrát ve vážnější šanci Holub, gólman Ordelt ale jeho zakončení hlavou vždy kryl. Opravdovou parádu předvedl 430 divákům ve 23. minutě Kopecký, když nádherně z první ze vzduchu napálil pod břevno odražený míč po trestném kopu Kesnera – 1:0. Za pět minut pak zneškodnil hostující brankář slibnou hlavičku Adámka, aby v pokračující akci fauloval Kopáč Kopeckého, nařízenou penaltu ale Holubovi Ordelt vyrazil. Přidat druhý úspěch tak mohl ve 40. minutě za obranu zaběhlý Radouš, míč však z první příliš podebral a vysoko přestřelil. Druhá půle začala obrovskou příležitostí MFK po špatné rozehrávce soupeře, střelu Kopeckého ale stačil Ordelt ztlumit a na zadní tyči nabíhající Kesner míč promáchl. Hra pak plynula v poklidném tempu za stále převahy domácích. V 69. minutě vystřídal v útoku Holuba mladý Rybička a po dvou minutách pobytu na hřišti si naběhl na přihrávku Kesnera a pod padajícím brankářem vstřelil druhý, uklidňující gól. V 77. minutě měl třetí úspěch na své kopačce Adámek, Ordelt ale jeho pokus vyrazil. Závěr zápasu se rozmělnil v řadu střídání, a tak se na zaslouženém vítězství MFK již nic nezměnilo.

Fakta – branky: 23. Kopecký, 72. Rybička. Rozhodčí: Kubec (Česká Kdyně). ŽK: 1:4. Diváci: 430. Poločas: 1:0. Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Radouš, Adámek – Langr – Kesner (82. Malinský), Vácha (69. Luptovský), Sixta (79. Hauf), Kopecký (75. Mastík) – Holub (69. Rybička). Převýšov: Ordelt – Veselka, Bederka, Černý, Špidlen (80. Kraják) – Doležal, Dvořák, Kopáč (82. Týfa), Vobejda (74. J. Labík), Urbanec – T. Labík (58. Sedláček).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Naše vítězství je naprosto zasloužené, když jsme měli po celý zápas převahu a hosty, kteří přijeli s hodně defenzivní sestavou, vůbec nepustili do šance. Navíc jsme neproměnili pokutový kop."

Tomáš Hrabík, trenér Převýšova: „Utkání se mi hodnotí těžko, jelikož jsme předváděli celkem dobrý fotbal. Ovšem v prvním poločase jsme neuhlídali jednu standardní situaci a domácí se dostali do vedení. Ve druhé půli jsme postupem času museli hru více otevírat a hrát na větší riziko. Bohužel pro nás soupeř využil jeden z brejků a tím rozhodl o osudu zápasu."

Zdroj: Youtube

Union 2013 - V. Žižkov 2:1

Fakta – branky: 60. Janouch, 90. (+1) Kwame – 85. M. Macháček. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 2:3. ČK: 0:2 (90. M. Macháček, 91. Bazal). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Union: Nguyen – Živnůstka, Žalman, Besta, Nobst – Koštíř, Šimeček (75. Motyčka), Kwame, Janda – Janouch (80. J. Macháček), Bastin (88. Věchet).
V. Žižkov: Brauneis – Šandera, M. Macháček, Křeček, Hurka (46. Volek) – Dočekal, Podrazký, J. Marek (65. Gebert), Hanuš (86. Janecký) – Bazal, Avdič.

Pavel Medynský, trenér Unionu: „Tentokrát se zápas hodnotí lépe, neboť tři body zůstaly doma. Hrál se vyrovnaný duel, byla cítit nervozita. Bylo to o prvním gólu, který jsme naštěstí vsítili my. Přesto jsme nějaké chyby udělali, což se ale stává. Bohužel krátce před koncem jsme špatně rozebrali hostující hráče a jeden z nich vyrovnal. Předčil to však náš vítězný gól v nastavení. Tentokrát se k nám přiklonilo štěstí, ale myslím, že jsme mu šli naproti. Klukům děkuji, že se zapomněli na to, co nám nešlo. Snad naše výkony i výsledky budou mít vzestupnou tendenci."

Další výsledky – 10. kolo (12. hrané): Tachov – Brozany 4:1, Dobrovice – Písek 0:1, Králův Dvůr – Vltavín 1:1, pen. 3:5, Benátky n. J. – Domažlice 2:1, Štěchovice – Jirny 1:1, pen. 6:5, Zápy – Most 1:0, Čáslav – Kolín 1:0, Benešov – Táborsko B 1:1, pen. 4:2.