Více podobných víkendů… Oba nováčci si připsali na své konto cenný zářez na pažbě. Letohrad přizdil sebevědomé Kunice a chrudimští nájezdníci vyplenili Hlavici. Nejvíce se na bodový zisk nadřel vedoucí tým z Pardubic. A ten se vyhrabal z parádní šlamastyky. S mladoboleslavskou rezervou totiž prohrával 1:3 a hrál bez vyloučené gólmanské jedničky.

Pardubice – Ml. Boleslav B 3:3

Kdo si v sobotu pospal a přišel na zápas o deset minut později, neviděl tři branky. Domácí se sice ujali vedení, ovšem Středočeši odpověděli. I s dodatkem.

Další pohroma se snesla na Pardubice po půlhodině hry. Gólmanská jednička Shejbal byl vyloučen za ruku mimo vápno a mezi tři tyče musel Žák. Ten inkasoval zkraje druhé půle.

Domácí ovšem prokázali obrovskou morálku. Nejdříve se podruhé trefil Brychta a jejich úsilí bylo odměněno čtyři minuty před koncem.

Fakta – branky: 2. a 53. Brychta, 86. Petrus z penalty – 5. Zahustel, 8. Synek, 48. Řezníček. Rozhodčí: Janíček z Dešné u Dačic. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (33. Shejbal). Diváci: 650. Poločas: 1:2. FK Pardubice: Shejbal – Javůrek, Prorok, Tischler, Přibyl – Hundák (54. Hudec), Jeřábek, Řezníček (82. Kudrna), V. Kakrda (33. Žák) – Brychta, Petrus. FK Mladá Boleslav: Šeda – Kalina, Dudka (78. Zbrožek), Tvaroha, Řezníček – Štohanzl (62. Schubert), Procházka, Ščuk, Dimitrovski – Synek (62. Volf), Zahustel.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „V prvním poločase se nám nepodařilo dodržet plán, hrát na nulu. Byl tam velký rozdíl hlavně ve hře po stranách, tam nás hosté přehrávali. Úplně něco jiného jsme předvedli ve druhé půli. Zvýšili jsme aktivitu a nevzdali se, a to i za cenu, že to kluky stálo strašně moc sil. Vyrovnání jsme si za aktivitu v závěru zasloužili. Vydřený bod je pro nás velmi cenný, protože jsme hráli proti soupeři s druholigovou kvalitou.“

Letohrad – Kunice 2:0

V prvním poločase se ke slovu dostávali častěji hosté z Kunic. Gól do šaten ale vstřelil ve 45. minutě Brendl, který proměnil penaltu nařízenou po nedovoleném zákroku na Nadrchala.

Do druhého poločasu nastoupili domácí lépe a Kunice příliš nepustili ke slovu. Zápas rozhodl v 64. minutě opět Brendl, když se hlavičkou po Moníkově centru nemýlil.

Fakta – branky: 45. a 64. Brendl (první z pen.). Rozhodčí: Vnuk (Třebovle) ŽK: 3:1. Diváci: 400. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Nadrchal, Kuželka (78. Nágl), Bíro (83. Konečný), Kail – Semerák, Brendl (89. Štěpán). FK Kunice: Šilhavý – Veselý, Kopta, Havlíček, Hyský – Kordiak, Engelmann, Brabec (57. Tafat), Lička (46. Kočí) – Dvořák (57. Koubek), Marek.

Jaroslav Veselý, trenér Letohradu: „První poločas byli hosté lepší, my jsme tahali za kratší konec. Pomohla nám až správně nařízená penalta. Ve druhé půli Kunice předvedly svou kvalitu a my jsme se snažili neinkasovat kontaktní gól. Podařilo se nám vstřelit další branku, a to nás trochu uklidnilo. Soupeř byl ale opravdu těžký.“

Hlavice – Chrudim 0:3

Nováček soutěže zaskočil zkušeného harcovníka ČFL nápaditými kombinacemi, ze kterých vyplynula i řada šancí. Skóre otevřel ve 35. minutě ze skrumáže Holub.

Rozhodující úder zasadili hosté na přelomu poločasů. Gól „do šatny“ vstřelil Holub po přihrávce Dostálka a gól „ze šatny“ přidal po akci Váchy Dostálek. Farma Hradce Králové se zmohla jen na sólo Gulajeva v 75. minutě, které bravurně zmařil brankář Mrázek.

Fakta – branky: 35. a 45. Holub, 46. Dostálek. Rozhodčí: Mokrusch (Jirkov). ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. SK Hlavice: Štěpanovský – Tóth (52. Benetka), Jandík, Svojtka (69. Petrášek), Ježdík – Malinský, Schwarz, Novotný (73. Němec), Kröbl – Gulajev, Hodas. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (84. Mastík), Hauf, Vodrážka, Dostálek – Vácha (89. Kopecký), Holub (82. Luptovský.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Od nás to byl koncentrovaný, bojovný a v útočné i obranné fázi velmi dobrý výkon. Pochvalu nedávám jednotlivcům, ale celému týmu, který soupeře pustil do jediné vážnější šance.“