V minulém ročníku chrudimští fotbalisté měli proti tomuto soupeřů stoprocentní bilanci. Na jeho hřišti nejprve zvítězili 3:1 a u svého Vodojemu zvítězili také o dva góly 4:2. Nebylo by špatné podobně uspět i potřetí. „Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby se nám to podařilo, naším cílem na závěr podzimní sezony je, abychom opustili mínusová čísla v tabulce pravdy. Teď máme mínus jeden bod, případné tři body by nás posunuly na plus dva body. Ale podle průběhu zápasu bychom možná mohli být spokojeni i s remízou, protože Kladno doma moc neztrácí," naznačil plány před derniérou trenér MFK Pavel Jirousek.

A podzimní kladenská bilance na jejím hřišti je pro soupeře docela varovná. Kladno prohrálo doma pouze s Horními Měcholupy 1:3, remizovalo s Karlovými Vary 1:1 a jinak vše vyhrálo: nad Královým Dvorem 3:1, nad Zápy 2:0, nad Hlavicí, Kolínem a Převýšovem shodně 2:1 a nad Pískem 3:0. V minulém kole Středočeši prohráli po solidním výkonu na hřišti vedoucí Kunice 1:2.

Fotbalisté MFK v minulém kole porazili Jiskru Domažlice 3:2 a částečně tak oplatili soupeři jarní debakl 1:5, který byl jejich jedinou domácí porážkou za celý minulý ročník. Hlavní zásluhu na důležité výhře měl Petr Vladyka, autor dvou branek, třetí gól přidal Tomáš Vácha. Až na dlouhodobě zraněného Ondřeje Haufa by měl být kádr kompletní, proto věřme, že bodový zisk v podzimní derniéře nemusí být nereálný…