Osm reprezentačních družstev hráčů do 18 let se představí na 22. ročníku Memoriálu Václava Ježka, který se od 18. do 22. srpna odehraje v Pardubickém kraji.

Dvěma ze stadionů, kam tento prestižní mládežnický fotbalový turnaj zavítá, budou rovněž ty v Chrudimi Za Vodojemem a v Hlinsku v Olšinkách. Na každém z nich se odehrají tři zápasy. Dalšími dějišti jsou Svitavy, Lázně Bohdaneč, Živanice, Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí a Pardubice.

Týmy jsou zařazeny do dvou skupin. V áčku hrají Česko, Maďarsko, Japonsko a Ukrajina, v béčku Rusko, Slovensko, Slovinsko a Spojené státy. Kromě hřišť, kde se bude hrát, poskytnou další kluby týmům tréninkové plochy: Prachovice, Rozhovice, Opatovice nad Labem, Rváčov, Slatiňany, Třemošnice, Nasavrky a Dříteč.

„Turnaj pro reprezentační výběry do 18 let pořádaný na počest Václava Ježka si za dobu své existence vybudoval na poli mládežnického fotbalu výrazné renomé. Svědčí o tom také fakt, že celá řada dnešních nejen českých reprezentantů se v minulosti na turnaji představila. Jsem potěšen, že hostitelem letošního ročníku Memoriálu Václava Ježka je právě Pardubický kraj a jednotlivá města a obce budou mít šanci spatřit na vlastní oči možné budoucí držitele Zlatého míče či mistry světa a Evropy. Pevně věřím, že se podaří připravit kvalitní turnaj, na který budou nejen samotní účastníci, ale také diváci v jednotlivých místech dlouho vzpomínat," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Memoriál nabízí fotbalovým fanouškům celkem šestnáct zápasů, když v úterý, ve středu a v pátek se odehrají utkání ve skupinách a sobota bude dnem duelů o konečné umístění. Finále mezi vítězi skupin se uskuteční v Pardubicích, zápas o třetí místo uvidí Chrudim, o páté Lázně Bohdaneč a o sedmé Hlinsko.

Součástí Memoriálu bude slavnostní večeře, která se koná 20. srpna na Kunětické hoře pod záštitou hejtmana Pardubického kraje. V plánu je i setkání mládežnických trenérů z kraje s vedením české reprezentace.

„Nezapomínejme na to nejdůležitější u mladých sportovců, tedy radost ze hry a smysl pro fair play. Tyto dvě věci se podle mého názoru z dnešního sportu bohužel vytrácejí. Hráčům přeji co nejvíce vstřelených branek a žádná zranění, divákům co nejlepší sportovní zážitek a organizátorům, aby vše dopadlo podle jejich představ," doplnil Martin Netolický.

Memoriál Václava Ježka

Program zápasů:

Úterý 18. srpna

17:00: Česko - Maďarsko (Živanice), Ukrajina - Japonsko (Lázně Bohdaneč), Slovensko - Slovinsko (Chrudim), USA - Rusko (Vysoké Mýto).

Středa 19. srpna

17:00: Japonsko - Česko (Vysoké Mýto), Ukrajina - Maďarsko (Ústí nad Orlicí), Rusko - Slovensko (Hlinsko), Slovinsko - USA (Svitavy).

Pátek 21. srpna

17:00: Česko - Ukrajina (Chrudim), Maďarsko - Japonsko (Hlinsko), USA - Slovensko (Živanice), Slovinsko - Rusko (Lázně Bohdaneč).

Sobota 22. srpna

11:00: utkání o 7. místo (Hlinsko), utkání o 5. místo (Lázně Bohdaneč), utkání o 3. místo (Chrudim). 14:00: finále (Pardubice). (rp)