Při podzimním vzájemném duelu se Chrudimští se svým soupeřem velmi natrápili. Výhru tenkrát vystřelil až v 86. minutě střídající Hauf. Včera to byl však úplně jiný příběh. Hosté na Benátky vlétli a rozhodnuto bylo již během prvního poločasu.

Benátky n/J – Chrudim 0:3

Branky: 18. Halbich, 20. Kučera, 26. Kesner. Rozhodčí: Drábek – Čechlovský, Brychta. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (16. Horák). Diváci: 150. Poločas: 0:3.

MFK Chrudim: Mrázek – Dostálek (67. Hauf), Drahoš, Radouš, Mastík – Kesner, Vodrážka (79. Mlynka), Halbich (61. Vavrouš), Kučera, Kopecký (87. Luptovský) – Krčál. Náhradníci: Luptovský, Vavrouš, Hauf, Řezníček, Langr, Mlynka, Trojan.

SK Benátky nad Jizerou: Michňa – Jäger (46. Radosta), Hošťálek, Borovička, Horák – Kocourek (46. Mižič), Tvrzník, Knobloch (79. Kraus), Šimeček, Boček (46. Kamlach) – Šíma (19. Sudek). Náhradníci: Sudek, Kamlach, Kraus, Mižič, Radosta, Levíček.

Zdroj: Youtube

Začátek utkání však provázely menší komplikace. „Domácí nepřipravili travnatou plochu k utkání a chtěli zápas odehrát na umělé trávě, která však nemá žádné rozměry a snad ani není schválená pro tuto soutěž. Rozhodčí nechal travnatou plochu připravit a se zdržením jsme utkání odehráli na ní," okomentoval před zápasové události trenér Chrudimi Pavel Jirousek.

V samotném utkání nastoupili hosté aktivně od první minuty. Na těžkém terénu se příliš kombinovat nedalo, přesto se už v šesté minutě ocitl v solidní šanci Radouš. Míč z jeho kopačky však branku přeletěl. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel již po čtvrthodině hry. Domácí zahráli velmi nepovedený přímý kop a k míči se dostal Tomáš Dostálek. Chrudimský rychlík na nic nečekal a vydal se do protiútoku.

Za záchranou brzdu zatáhl domácí kapitán Michal Horák a rozhodčí ho poslal předčasně do sprch. K přímému kopu se postavil kanonýr Kopecký a skákavou střelou prověřil brankáře Michňu. Ten nedokázal zkrotit míč a vyrazil ho pouze na Halbicha. Nová akvizice v chrudimském dresu napoprvé jen trefila tyčku, z dorážky ale už mířila přesně – 1:0. Od prvního gólu uběhla pouze minuta a hosté udeřili podruhé. Další rychlý protiútok zakončil Jindřich Kučera.

„Zápas rozhodla už 15. minuta, kdy Tomáš Dostálek utekl domácí obraně. Poslední hráč Benátek ho fauloval a po zásluze dostal červenou kartu. My jsme se z následného přímého kopu ujali vedení. Poté jsme přidali další dvě branky a shodili ze sebe psychický blok. V druhém poločase domácí už jen stáli na své polovině a bránili výsledek. My se nikam nehnali a zápas tak skončil 3:0."
Pavel Jirosuek, trenér MFK Chrudim

S třetím a zároveň posledním gólem „eMeFKáči" znovu nečekali dlouho. V 26. minutě se totiž trefil i Ondřej Kesner a bylo „vymalováno". Ve zbytku první půle se i nadále prosazovali především hosté. Do nebezpečnější příležitosti se už ale nedostali.

V podobném duchu, jako probíhal závěr první půle se odehrál i druhý poločas. Benátky, smířené s prohrou, se soustředili pouze na obranu a veškerou iniciativu přenechaly svému soupeři. Chrudim se s třígólovým vedením v zádech nikam nehnala a pohodlně si dokráčela k prvnímu vítězství jara.