Těžký chrudimský los podzimní části ČFL pokračoval během prosluněného sobotního dopoledne. Na východ Čech dorazila silná Dobrovice, která však s Chrudimi naposledy vyhrála v sezóně 2006/2007. Bylo tedy jasné, že hosté se pokusí dlouhou sérii neúspěchů ukončit. To Chrudimští chtěli přidat další tři body do tabulky. V případě vítězství by to bylo pro východočechy dokonce 100. vítězství v rámci pětiletého působení v ČFL.

Samotné utkání začali lépe domácí, kteří byli daleko aktivnější než Dobrovičtí. Jejich útočná snaha se však téměř vždy zastavila na dobré obraně hostů.

Na první gól zápasu se však nečekalo příliš dlouho. V jedenácté minutě se rozjel nebezpečný útok, na jehož konci hlavičkoval z malého vápna Jan Štoček přímo pod břevno hostujícího brankáře Slavíka.

Hned o tři minuty později se k pěkné střele dostal Sébastien Langr, když ve vápně vystřihl sice efektní, ale nikoli efektivní nůžky. V téže minutě poprvé výrazně zahrozili i hosté. Jiří Schubert uháněl sám na Mrázka, ten zneškodnil jeho střelu vynikajícím zákrokem a zabránil vyrovnání.

S přibývajícím časem ale aktivita domácím upadala a naopak Dobrovičtí byli čím dál tím nebezpečnější. Další velkou šanci měl na kopačce Štoček, když z pravé strany mířil k Slavíkově svatyni, jeho střela z deseti metrů mířila jen těsně vedle pravé tyče.

Ve 38. minutě přišel moment, který poznamenal celé utkání. Hostující útočník se ve vápně marně pokoušel dostihnout přetažený centr, obránce Mastík ho však přidržel za dres a dobrovický hráč se ochotně poroučel k zemi. Hostující lavička se vehementně dožadovala penalty, hlavní rozhodčí však nechal hru pokračovat.

Do konce poločasu Dobrovice ještě jednou zahrozila, když střílel Hurka z přímého volného kopu. Jeho střela mířila těsně nad břevno domácí klece.

Chrudim s Dobrovicemi svedla těžký boj

Druhou půli začali lépe Chrudimští, když v 52. minutě dokázal zvýšit na 2:0 znovu Štoček.

Po té ale přišel velký nápor hostujícího mužstva. Brankář Mrázek odolával jen díky vynikajícím zákrokům, obětavé obraně a také velkému štěstí.

Chrudimští se však mohli přesvědčit o pravdivosti známého pořekadla „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Tak dlouho si koledovali o branku až ji dostali. Po pravé straně unikl Valenta, jehož střelu nešťastně tečoval Radouš mimo dosah brankáře.

Ještě hůře mohlo být pro Chrudim v 81. minutě. Na přímý volný kop si hlavou naskočil jeden z hráčů Dobrovice a míč poslal za Mrázkova záda. Velkou radost hostů však zmrazil zvednutý praporek postranního sudího. Gól nebyl uznán pro ofsajd.

Tato situace s hosty definitivně otřásla a ve zbytku utkání byl z obou stran k vidění nervózní fotbal. Další gól však nepadl a Chrudimští se tak mohli radovat ze šťastné jubilejní výhry v České fotbalové lize.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Bylo to dost emotivní utkání, tak už to s Dobrovicí bývá. Náš dnešní soupeř složil velmi dobrý mančaft z výborných hráčů z vyšších soutěží.
Otevřeli jsme skóre po pěkné akci Honzy Štočka. Poté jsme přestali hrát. Dnes jsme chtěli hrát z trošku hlubšího bloku, bohužel někteří hráči si to vyložili tak, že hráli pasivně. Oproti minulému týdnu, kdy jsme podali velmi dobrý výkon v Domažlicích, se to nedalo srovnat.

Hráči si zřejmě pod dojmem náročného programu mysleli že si pošetří nějaké síly, proto to vypadalo tak, jak to vypadalo.

Po té následoval inkriminovaný moment, kdy se hosté dožadovali penalty otočil emoce v celém zápase. Hostující trenér vyštengroval hráče, ti začali být podráždění a podle toho to vypadalo.
Do druhého poločasu jsme udělali tři změny, dali jsme tam pohyblivé hráče, abychom to nakopli. Po chybě v rozehrávce se nám podařilo zvýšit na dva nula. Zápas jsme měli pod kontrolou, bohužel místo abychom hráli v pohodě, jsme naprosto přestali být aktivní. Soupeř se dostal do tlaku a měl tam několik závarů. Něco chytil brankář Mrázek, něco soupeř zahodil. Z tečované střely snížili. My jsme si to sami zbytečně zkomplikovali naším nedobrým výkonem a pro nás je to šťastné vítězství."

Petr Hejno, trenér Dobrovice: „Potřeboval bych asi mnohem více času, abych mohl zhodnotit utkání s klidem. Nevím co mám po takovém zápase říci svým hráčům v kabině. Nebudu nikomu vyčítat ofsajd nebo desítku, ale těžko můžete hráčům vysvětlovat to, že hrajete proti patnácti. A tady se proti patnácti hraje. Mrzí mě, že takový klub, jako je Chrudim, dělá takové zápasy. Pro mě je to ostuda českého fotbalu."