Tentokrát sice podali lepší výkon než v předchozích zápasech na cizích hřištích, ale přesto se opět vraceli s prázdnou po porážce 0:1 v Ústí nad Orlicí.

Co naplat, že doslova hrdinou utkání byl chrudimský brankář žďánský, který mimo jiné chytil dva pokutové kopy (ve 21. minutě Dostálovi a v 84. minutě Javůrkovi).

V tom druhém případě sudí nařídil opakování exekuce, protože se Žďánský pohnul dříve a Javůrek byl napodruhé úspěšný.

Teprve poté se „afrkáči“ vrhli do útoku, ale na korekci skóre už jim zbylo málo času a nepodařilo se jim ani vyrovnat. Navíc je teď čeká lídr tabulky…

POZNÁMKA PETRA TOMEŠE:
Rozhodčí si musí verdikt obhájit


Hradec Králové, Pardubice – Nejvíce diskutovaným divizním duelem o víkendu byl jednoznačně zápas v Ústí nad Orlicí, kde domácí tým porazil AFK Chrudim 1:0.

Těsnou výhru zařídil Jiskře šest minut před koncem Javůrek z pokutového kopu. Málokomu neuniklo, že šlo již o třetí zahrávanou penaltu v utkání!

Ale pojďme hezky postupně. V 21. min. zahrávali domácí rohový kop a v pokutovém území hostí byl faulován ústecký forvard Borek, načež rozhodčí Čížek neváhal nařídit penaltu.

Tu však nejlepší východočeský kanonýr v soutěži, Zdeněk Dostál neproměnil. Výborným zákrokem se vyznamenal chrudimský gólman Žďánský.

Podobná situace se odehrávala i v 84. min. s tím, že Jiskra tentokrát zahrávala trestný kop. Ve vápně byl stažen znovu Borek, což znamenalo jediné – Ústí kopalo druhou penaltu.

K exekuci se postavil Javůrek, jenže i jeho vychytal skvělý Žďánský.

Sudí si však všiml gólmanova předčasného opuštění brankové čáry a desítka se opakovala. Javůrek si podruhé již věděl rady a zajistil svému celku veledůležité tři body.

V chrudimském táboře po utkání zavládla bouře nevole. „Normálně bych gratuloval soupeři k výhře, ale tentokrát tak nemohu učinit, protože se o ni nezasloužil,“ uvedl kouč „afrkáčů“ Pavel Jirousek.

„Asi každý zápas, který rozhodne opakovaná penalta, vzbudí velké vzrušení. Je to především zodpovědnost rozhodčího, který si svůj verdikt musí obhájit,“ reagoval na klíčový okamžik ústecký trenér Jiří Saňák.

Hodně zajímavé by ovšem bylo, kdyby Ústí neproměnilo ani třetí penaltu…