Chrudim U19 – Slavia Praha „B" U19 2:1

Branky Chrudimi: 29. Hiller, 71. Vašulín – 11. Suk. Rozhodčí: Novotný – Zita, Pešek. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Poločas: 1:1.

MFK Chrudim: Vymazal – Linhart, Zikmunda, Matyáš, Škeřík – Kopecký, Hájek (82. Rožek) – Klika (65. Pekař) , J. Švec, Hiller – Vašulín.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a na stranu hostů se mističky vah začaly naklánět díky standardním situacím. Už ta první v desáté minutě skončila vedoucí brankou – 0:1. Druhá příležitost pražanů, která následovala o pět minut později, skončila naštěstí pouze na tyči. To byl však zlomový okamžik.

Od toho momentu domácí hráči vysunuli napadání rozehrávky soupeře výše do hloubi pole k brance Slavie. Tím Chrudimští vyrovnali nejen hru, ale především držení míče a začali si vytvářet i střelecké příležitosti. Odměna ve formě vyrovnání přišla ve 29. minutě, když Linhart vrátil odražený míč do vápna a Hiller hlavičkou vstřelil první jarní branku Chrudimi – 1:1. O šest minut později pak tentýž hráč postupoval sám na branku, ale brankáře překonat nedokázal.

Druhá půle byla ze strany domácích ještě lepší. Východočeši byli aktivnější a měli několik vyložených šancí na vstřelení vedoucí branky, ale ujala se až akce Kopeckého s Vašulínem ze 70. minuty. Druhý jmenovaný překonal hlavou, jak ležícího brankáře, tak i dva obránce zaskakující na brankové čáře.

Zbylý čas domácí odehráli stejně aktivně a ještě mohli vedení navýšit. To se jim ale již nepovedlo. Zároveň ale soupeře již nepustili do žádného nebezpečného zakončení a mohli se radovat z nečekaných tří bodů.

Milan Svoboda, trenér Chrudimi: „Překvapivý zisk tří bodů proti lídrovi vzešel z naší aktivní hry, eliminace silných prvků hry soupeře a hlavně minimalizace vlastních individuálních chyb a konečně také slušné organizace defenzivní části našeho týmového výkonu. Do dalších utkání je z čeho vycházet, ale jestli naše výkonnost bude mít stoupající nebo alespoň konstantní charakter ukáží až další kola. Teď nás čeká další tým z čela tabulky FK Jablonec."

Příští utkání MFK Chrudim U19 proti Jablonci se odehraje na Letním stadionu v Chrudimi v sobotu od 11 hodin.