Mezi mužstva, která budou ve sportovní hale bojovat o účast v závěrečném kole, letos patří: PFS Praha 3, OFS Brno, město, OFS Vsetín, OFS Chrudim, OFS Hradec Králové, OFS Louny, OFS Kladno. První dvě mužstva postoupí do celostátního finále, které se uskuteční od 29. – 30. května v SK Motorlet, v Praze. Patrony celého turnaje jsou bývalí čeští reprezentanti a vicemistři Evropy z roku 1996 Petr Kouba a Martin Frýdek.

„První dvě družstva tohoto turnaje postoupí do celorepublikového finále a o celkové vítězství se utkají se dvěma družstvy sportovních tříd z roudnického turnaje.Vítěz celorepublikového klání bude mít možnost reprezentovat Českou republiku na celosvětovém turnaji Danone Poháru národů v Paříži od 4. do 8. září,“ říká Vladimír Betka, sekretář Komise mládeže Českomoravského fotbalového svazu, který se společně s Danone, a. s. podílí na organizaci Danone Poháru národů v České republice.

Turnaj nadějných fotbalistů se v letošním roce rozhodly podpořit společně s Českomoravských fotbalovým svazem a Danone, a. s. také fotbalové magazíny ProFootball a Gól, dále společnost Egmont, Neoluxor, Palace Cinemas, Sportfotbal.cz. Společnost Danone zároveň pořádá dětskou soutěž o zájezd na mezinárodní finále do Paříže. Podmínkou účasti je nasbírání šesti víček jogurtů Kostíci a správná odpověď. Podrobné informace jsou uveřejněny na www.kostici.cz nebo www.danonecup.com/cz.

Společnost Danone chce projektem Danone Pohár národů podpořit pozitivní vliv sportovních aktivit na mladé lidi. Právě fotbal jako univerzální sport, který je celosvětově rozšířený, je vhodným způsobem zábavy především mladých dospívajících lidí.

Podrobnější informace o minulých ročnících projektu Danone Pohár národů můžete najít na internetové adrese www.danonecup.com/cz, kde má Česká republika svou vlastní prezentaci.