O Chrudimi si už nikdo nedovolí ani pomyslet, že je to „vyjukaný“ nováček. Proti Chomutovu nastoupí v roli favorita.


Sobota, 10.15: MFK Chrudim (1. místo, 32 body) - FC Chomutov (18. místo, 10 bodů). Pohled na tabulku by mohl svádět chrudimského lídra k podcenění posledního týmu tabulky, který mimo jiné utrpěl debakl 1:12 na hřišti rezervy Mladé Boleslavi, ale k tomu mají domácí aktéři daleko. „Tradiční účastník ČFL z Chomutova měl rozpačitý vstup do soutěže, ale v poslední době naznačuje zlepšení. Naposledy doma zdolal Kladno 3:2 a jistě se bude snažit vylepšit si své nelichotivé postavení v tabulce i u nás. Vždyť tady papírově nemá co ztratit,“ předeslal trenér MFK Pavel Jirousek. Ten byl s výkonem svých svěřenců v Domažlicích velmi spokojen a věří, že se jim bude podobně dařit i v sobotním klání U Vodojemu. „Budeme se snažit navázat na dosavadní kvalitní týmové výkony, které nám vynesly naprosto nečekaný bodový zisk a tak velký náskok v čele tabulky. Soupeře rozhodně nehodláme nijak podcenit,“ tvrdí rezolutně kouč úspěšného nováčka. (pn)

Neděle, 10.15: FC Slovan Liberec B (16. místo, 12 bodů) - FK Pardubice (2. místo, 24 bodů). Ten rozdíl úplně bije do očí. Doma Pardubice nastřílely dvacet gólů, venku jenom tři. Ze soupeřova hřiště si přivezly bod naposledy v polovině září. „Už bychom to chtěli konečně protrhnout,“ říká pardubický trenér Martin Svědík. „Víme, kde je zakopaný pes, čtyři zápasy po sobě jsme nedali gól. S koncovkou máme venku problémy, v ofenzivní fázi nám chybí víc odvahy,“ nevymlouvá se.

Před zápasem v Liberci visí otazník nad startem stopera Tischlera, který má nakopnutý kotník z posledního utkání s Hlavicí. „Situace vzadu mě ale vůbec netrápí. Trápí mě spíš jiné věci, třeba stav Davida Petruse,“ říká trenér Pardubic. Do hry se po karetním trestu vrací už Prorok a na místě stopera dovede s přehledem zaskočit Hudec.

Jak už kouč naznačil, spíš je problém, že úplně fit není hlavní útočná zbraň týmu Petrus. V minulém kole sice naskočil na dvacet minut, ale na zlepšení jeho zdravotního stavu se nejspíš bude čekat až do nedělního dopoledne. „Davidův důraz je na hřišti cítit, na velkém hřišti má i výborný výběr místa. Ale nedá se nic dělat, musíme hrát s tím, koho máme k dispozici. Šanci při jeho případné absenci dostanou jiní a doufám, že se ukážou,“ přeje si Svědík. (ry)


Sobota, 14.30: FK OEZ Letohrad (15. místo, 12 bodů) Viktoria Plzeň B (17. místo, 12 bodů). Záloha fotbalového mistra ligy, Viktoria Plzeň B, je sama o sobě obrovským lákadlem, proč si v sobotu udělat čas a zavítat do Letohradu na fotbal. Oba týmy nemají mnoho bodů a pohybují se ve spodních patrech třetiligové tabulky. „Viktoria Plzeň B má sice málo bodů, ale myslím, že její herní projev je jeden z nejlepších v soutěži,“ řekl kouč Letohradu Jaroslav Veselý o týmu, který hraje kombinační fotbal a dodal: „Plzeň má v týmu zapracované mladíky a svůj herní projev nemění. Hrají stejně doma i venku.“ Přesto, že se výsledkově Viktorie příliš neprosazuje, nebude pro Letohrad rozhodně snadným soupeřem. Oba týmy budou chtít získat tři body. Postavení v tabulce a výsledky nám velí, že chceme uspět. Soupeř minulý zápas prohrál, předtím prohrál doma, takže je také motivovaný uspět, to je jednoznačné. Motivace budou v obou týmech stejné a hlavně všichni vidíme, jak se tabulka vyvíjí. Mohu tedy říci, že utkání se Západočechy považuji za poměrně důležité,“ zakončil Veselý. (hah)