Tentokrát doma v sobotu od 10 hodin na umělé trávě hostí pikantní souboj se třetí Slavií Praha.

FK Viktoria Žižkov – MFK Chrudim 1:7 (0:2)

Branky MFK: Kalas 2, Sršeň 2, Vašulín, Švec, Valenta. Domácí začali aktivně a měli územní převahu, ale hosté je dobrou obrannou hrou do žádné šance nepustili. Naopak ve 20. minutě na druhé straně Stránský našel ve vápně Kalase, který otevřel skóre. Ve 25. přišla také silná chvíle domácích, ale míč se jen otřel o tyč, za hosty odpověděl o sedm minut později Vašulín, který hlavou zvýšil na 0:2. Další pokus Kalase v závěru poločasu vychytal brankář.

Domácím opět vyšla úvodní dvacetiminutovka druhé půle, ale bez gólového efektu. Hosté se dostali do velké šance v 68. minutě a Sršeň dorazil do sítě Kalasovu střelu z dálky – 0:3. Minutu na to hosty zachraňoval obránce Holeček, který odehrál míč z brankové čáry zpět do pole a z následného protiútoku se opět prosadil Kalas - 0:4. Posledních dvacet minut se pak již hrálo v režii hostí, kteří navýšili skóre až na 0:7. Domácí už dokázali jen v poslední minutě upravit z pokutového kopu.

MFK Chrudim: Zíma – D. Kopecký, Sršeň , Holeček , Linhart (Škeřík) – T. Kopecký (Vinš) – Hájek (Švec), Zavřel (Felkl), Stránský – Kalas (Valenta), Vašulín.

Milan Svoboda, trenér MFK Chrudim U19: „Domácí měli velmi silné úvody obou poločasů, ale postupně jakoby jim docházely síly, což bylo znásobeno tím, že si nevytvářeli téměř žádné šance. My jsme využili v prvním poločase 2 šance ze tří a když jsme ve druhé půlce během dvou minut odskočili na 0:4, bylo rozhodnuto. Závěr byl už v naší režii. Jsem rád, že se kluci nesnížili k oplácení, protože některé zákroky domácích v závěru byly opravdu mimo chápání, naopak se snažili je trestat brankami, což se nakonec odrazilo v tomto nečekaně příznivém výsledku utkání." (spa, zr)