MFK Chrudim - FK Česká Třebová 2:3 (1:2)

Úkol byl vyvarovat se zvláště hrubých individuálních chyb a pokrýt soupeřovy standardky. Utkání krajského přeboru se hrálo na městském stadionu na přírodní trávě, ale za stálého deště. Kombinace tedy byla o tyto okolní vlivy ztížená. Přesto se chrudimští snažili o kombinační hru, ale jejich přesnost byla méně kvalitní než jednoduchá hra hostí. Řada útočných akcí končila již na druhé přihrávce, kdy chrudimští míče spíše odevzdávali soupeři. Ve 13. minutě se hosté nejprve dostali přes levou stranu domácích ke střele, kterou Trojan skvěle vyrazil na roh.

Z následného rohu však neuhlídali zadáci Rataje, ten poslal míč směrem na branku a přes několik tečí si domácí vstřelili vlastní gól 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale vázla jim kombinace. Ve 31. minutě vybojoval míč Vašulín, poslal ho před branku kde se nedohodli brankář z obráncem a míč se odrazil ke Stránskému, který tvrdou střelou do polo odkryté branky vyrovnal. Ve 33. minutě mohl po nahrávce Linharta otočit skóre Vašulín, ale brankář hostí míč na mokrém terénu dokázal vytěsnit do zóny bezpečí.

Ve 39. minutě přišel znovu po levé straně útok hostí. Obrana juniorky dokázala odvrátit na roh. Bohužel znovu si nepohlídala všechny hráče a tak mohl Müller hlavou skórovat. Ve 43. minutě předvedli rychlou křídelní akci domácí, centr Zrůsta brankář na mokrém terénu neudržel, ale Stránský ani Holeček se k vyraženému míči nedostali dříve než obránce hostí, který míč rozehrál.

V 50. minutě se po pravé straně prosmýkl Kopecký a nahrávkou našel před brankou Vašulína. Ten byl u míče první a tečí poslal míč těsně vedle branky hostí. V 58. minutě přišel dlouhý obranný odkop hostí na polovinu domácích. Za míčem se vydal hostující Novotný, kterého bránil domácí Jindrák. Na dlouhý odkop vyběhl i mimo pokutové území brankář Trojan, který neodhadl odskok míče ten ho přeskočil a Novotný tak mohl dopravit nikým neatakován míč do opuštěné branky.

V 60. minutě si míč vyměnil Stránský s Havránkem a Stránský vyslal na brankáře hostí střelu, kterou do jeho protipohybu tečoval Zavřel na 2:3. Domácí chtěli utkání ještě zvrátit a vynutit si alespoň penaltový rozstřel, ale kombinace jim vůbec nevycházela. V 75. minutě měli domácí štěstí, když znovu přes pravou stranu domácích pronikl českotřebovský hráč, nahrál na úroveň penalty, kde z voleje střílel nad Vondra. V poslední desetiminutovce to byla už ze strany domácích křeč, když si hráči nedokázali nahrát a vytvořit si tak kýžený tlak.

Fakta - branky: 31. Stránský, 60. Zavřel 13. vlastní, 39. Müller, 58. Novotný. Rozhodčí: Trocha. ŽK: 89. Svoboda (CHR) 76. Zahálka (ČT), 83. Grepl (ČT), 90. Bárta (ČT). Diváci: 85.

MFK Chrudim: Trojan Kopecký, Matyáš, Jindrák, Linhart Holeček Zrůst (54. Havránek), Zavřel, Stránský, Švec (87. Svoboda) Vašulín (81. Marel).