V sobotu začne fotbalistům místního AFK divizní jaro. Před premiérou na hřišti Jiskry Ústí nad Orlicí nám trenér PAVEL JIROUSEK zhodnotil zimní přípravu a přiblížil další aktuality v klubu.

Jste spokojen s průběhem zimní přípravy?
Letošní zimní příprava byla tak jako vždycky dlouhá, skoro dva a půl měsíce je dostatečný čas, aby se hráči dobře připravili na sezonu. Sehráli jsme osm přípravných utkání se soupeři od krajského přeboru, přes divizi až po ČFL. Většina těchto zápasů byla sehrána ve slušném tempu proti kvalitním týmům, takže to hráčům určitě něco dalo a nám to něco ukázalo. V tomhle ohledu zimní příprava celkem splnila účel. Co se týká naší hry, tak samozřejmě nás vážně zasáhlo zranění Jakuba Vágnera z futsalu. V jeho případě už jsme s ním měli něco zažité, patřil k základním kamenům tohoto kádru, takže teď máme ještě týden na to, najít ideální sestavu do úvodního kola a vzhledem k některým absencím a zraněním uvidíme, s čím k prvnímu utkání odjedeme, ale každopádně chceme dobře vstoupit do soutěže a pohybovat se v horních patrech tabulky.

Jaké jsou v týmu další zdravotní problémy?
Tak Jakub je po operaci, kterou absolvoval 3. března v Pardubicích, takže je pro něj celá sezona ztracená. Brankář Petr Vostradovský po prosincové operaci se už v průběhu sezony zapojí, Lukáš Merkl na operaci kolena teprve půjde, tudíž to je také dlouhodobá záležitost. Co se týká Radka Klímy a Lukáše Mastíka, tak jejich zranění nejsou dlouhodobá a měli by se zapojit do tréninku co nejrychleji.

Nastaly v hráčském kádru podstatné změny?
Vzhledem ke zranění brankáře Vostradovského k nám přišel na hostování ze Živanic Radek Hlouš, z místního „eskáčka“ se vrátil z hostování Ondra Hauf. Opačným směrem odešli hostovat Beneš, Michalec a Dvořáček. Na poslední chvíli jsme dojednali návrat z hostování našeho odchovance Pavla Štěpánka z Mladé Boleslavi. Je to dvacetiletý obránce a rozhodně zvýší konkurenci v zadních řadách.

Co říkáte odstoupení Slovanu Pardubice ze soutěže před začátkem jarní sezony?
Samozřejmě je to ostuda tohoto klubu. Bohužel se nám tím pádem anuluje výhra 6:1, takže jsme klesli ze čtvrté na pátou příčku. Některé celky na tom vydělaly, některé prodělaly, ovšem je to situace, která je daná a nic se s tím nedá dělat. V tabulce si nejvíce pomohla Velim, která patřila už před začátkem soutěže k favoritům. Teď o tři body přeskočila na špici dosud vedoucí Letohrad.

AFK klesnul po anulování výsledků Pardubic o příčku níže. Zůstává přesto pro jarní sezonu cíl medailového umístění?
To, že jsme klesli o jedno místo, není rozhodující. Bodové odstupy v popředí tabulky nejsou tak dramatické. Teď půjde o to, kdo bude sbírat co nejvíce bodů. My bychom samozřejmě byli rádi, kdyby se nám to dařilo tak jako loni a zase jsme atakovali zmíněné medailové příčky. Uvidíme. Pořád platí to, co je tady nastolené, že příležitost dostávají mladí hráči, pokud si ji zaslouží. Ten přerod mužstva samozřejmě pokračuje. Na druhou stranu je dobře, že hráči starších ročníků pořád dokazují, že nechtějí svoji pozici pustit. Pro trenéra je vždycky dobré, když je v týmu pořádná konkurence. Samozřejmě tím, že se chystá sloučení našeho klubu s SK Chrudim, tak jsme pro jaro pro „eskáčko“ uvolnili některé hráče, aby se U Vodojemu udržel krajský přebor. Tím se náš kádr zúžil, což nejsem úplně rád, ale takový je fakt. Prostě rozhodli jsme se tak a ukáže až sezona, jestli nám to neudělá nějaký problém.

V jaké fázi je tedy proces slučování s SK Chrudim?
Tohle je otázka spíše pro vedení klubu. Z mého pohledu je to tak, že pro nás je společný cíl to, aby se SK zachránil v krajském přeboru a od léta jsme měli jako soutěž krajský přebor, proto jsme uvolnili zmíněné hráče. Do konce března se podá žádost ke sloučení na ČMFS a pak se bude řešit, kolik přihlásíme týmů do soutěží (maximálně mohou být čtyři, ale pravděpodobně to budou tři).

Kde bude hrát zápasy A mužstvo?
To ještě není rozhodnuté, to je řeč budoucnosti. Na jaře samozřejmě budeme hrát na AFK. V Chrudimi jsou různé vazby, já jsem Pardubák, některé vzájemné problémy obou klubů neznám, ale jde mi o to, aby společný klub fungoval ze sportovního hlediska co nejlépe. Teď se musíme dívat hlavně na tuto půlsezonu a chceme ji odehrát co nejlépe.

A ještě, co říci k jarní premiéře v Ústí nad Orlicí?
Loňské utkání v Ústí jsme dost smolně prohráli 0:1. Na podzim jsme doma s tímto soupeřem začali špatně a podlehli mu 1:2 po jednom z našich nejhorších zápasů sezony. Soupeř se prezentuje výbornou organizací hry, je bojovný. Víme, co od něj můžeme čekat, budeme na to připravení, ale říkám – u nás je otazník v tom, v jaké sestavě vůbec nastoupíme. Tím pádem se od toho bude odvíjet, to, co jsme schopni hrát. Pokud vím, tak se Ústí posílilo Felcmanem z rozpadlého Slovanu Pardubice a Jirouškem z Letohradu. Víme, jakou hru budou praktikovat. Je to jenom na tom, jak se přizpůsobíme tomu, co se bude na hřišti dít, je to jenom na hráčích, jak se dokáží soustředit na hru a plnit to, co jsme tady defakto dva měsíce pilovali a automatizovali.

Jarní los divize C

16. kolo – 12. a 13. března
So 14.30: Horní Měcholupy – Semily, Náchod – Dvůr Králové nad Labem (UMT), Ústí nad Orlicí – AFK Chrudim. Ne 10.15: Trutnov – Nová Paka (UMT), FC Hradec Králové B – Pěnčín-Turnov (hř. Nový Hradec). Ne 14.30: Velim – Jičín, Nový Bydžov – Letohrad (UMT Chudonice).

17. kolo – 19. a 20. března
So 10.15: AFK Chrudim – Nový Bydžov (UMT), Jičín – Nová Paka. So 15.00: Kolín – Náchod, Letohrad – H. Měcholupy. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Trutnov (hř. Nový Hradec). Ne 10.45: Semily – Velim. Ne 15.00: Dvůr Králové – Ústí nad Orlicí.

18. kolo – 26. a 27. března
So 10.00: Nový Bydžov – Dvůr Králové (UMT Chudonice). So 10.15: Trutnov – Jičín (UMT). So 15.00: Nová Paka – Semily, Ústí nad Orlicí – Kolín, Náchod – Pěnčín-Turnov (UMT). Ne 15.00: Velim – Letohrad, Horní Měcholupy – AFK Chrudim.

19. kolo – 2. a 3. dubna
So 10.15: AFK Chrudim – Velim (UMT). So 10.45: Semily – Jičín. So 16.30: Kolín – Nový Bydžov, Letohrad – Nová Paka. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Náchod (hř. Nový Hradec). Ne 16.30: Pěnčín-Turnov – Ústí nad Orlicí, Dvůr Králové nad Labem – Horní Měcholupy.

20. kolo – 9. a 10. dubna
So 10.15: Trutnov – Semily (UMT), Jičín – Letohrad. So 16.30: Nová Paka – AFK Chrudim, Ústí nad Orlicí – FC Hradec Králové B. Ne 16.30: Velim – Dvůr Králové, H. Měcholupy – Kolín, Nový Bydžov – Pěnčín-Turnov.

21. kolo – 16. a 17. dubna
So 10.15: AFK Chrudim – Jičín. So 17.00: Náchod – Trutnov, Letohrad – Semily, Kolín – Velim. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Nový Bydžov (hř. Nový Hradec). Ne 17.00: Pěnčín-Turnov – Horní Měcholupy, Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka.

22. kolo – 23. až 25. dubna
So 10.15: Trutnov – Letohrad (UMT), Jičín – Dvůr Králové nad Labem. So 10.45: Semily – AFK Chrudim. So 17.00: Nová Paka – Kolín, Ústí nad Orlicí – Náchod. Ne 17.00: Velim – Pěnčín-Turnov. Po 17.00: Horní Měcholupy – FC Hradec Králové B.

23. kolo – 30. dubna a 1. května
So 10.15: AFK Chrudim – Letohrad. So 17.00: Ústí nad Orlicí – Trutnov, Náchod – Nový Bydžov, Kolín – Jičín. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Velim (hř. Nový Hradec). Ne 17.00: Pěnčín-Turnov – Nová Paka, Dvůr Králové nad Labem – Semily.

24. kolo – 7. a 8. května
So 10.15: Trutnov – AFK Chrudim (UMT), Jičín – Pěnčín-Turnov. So 10.45: Semily – Kolín. So 17.00: Letohrad – Dvůr Králové, Nová Paka – FC Hradec Králové B. Ne 17.00: Horní Měcholupy – Náchod, Nový Bydžov – Ústí nad Orlicí.

25. kolo – 14. a 15. května
So 17.00: Kolín – Letohrad, Ústí nad Orlicí – Horní Měcholupy, Náchod – Velim. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Jičín (hř. Nový Hradec). Ne 17.00: Nový Bydžov – Trutnov, Pěnčín-Turnov – Semily, Dvůr Králové nad Labem – AFK Chrudim.

26. kolo – 21. a 22. května
So 10.15: Trutnov – Dvůr Králové nad Labem (UMT), AFK Chrudim – Kolín. So 10.45: Semily – FC Hradec Králové B. So 17.00: Letohrad – Pěnčín-Turnov, Nová Paka – Náchod. Ne 17.00: Velim – Ústí nad Orlicí, Horní Měcholupy – Nový Bydžov.

27. kolo – 28. a 29. května
So 17.00: Horní Měcholupy – Trutnov, Ústí nad Orlicí – Nová Paka, Náchod – Jičín, Kolín – Dvůr Králové nad Labem. Ne 10.15: FC Hradec Králové B – Letohrad (hř. Nový Hradec). Ne 17.00: Nový Bydžov – Velim, Pěnčín-Turnov – AFK Chrudim.

28. kolo – 4. a 5. června
So 10.15: Trutnov – Kolín (UMT), Jičín – Ústí nad Orlicí. So 10.45: Semily – Náchod. So 17.00: AFK Chrudim – FC Hradec Králové B, Nová Paka – Nový Bydžov. Ne 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Pěnčín-Turnov, Velim – Horní Měcholupy.

29. kolo – 8. až 12. června
St 17.00: FC Hradec Králové B – Dvůr Králové (hř. Nový Hradec). So 17.00: Horní Měcholupy – Nová Paka, Ústí nad Orlicí – Semily, Náchod – Letohrad. Ne 17.00: Velim – Trutnov, Nový Bydžov – Jičín, Pěnčín-Turnov – Kolín.

30. kolo – 18. června
So 10.15: Trutnov – Pěnčín-Turnov (UMT), AFK Chrudim – Náchod, Jičín – Horní Měcholupy. So 10.45: Semily – Nový Bydžov. So 17.00: Kolín – FC Hradec Králové B, Letohrad – Ústí nad Orlicí, Nová Paka – Velim.