Začátek utkání patřil domácím, kteří hrozili ze standardních situací. V 10. minutě po volném přímém kopu vyrazil centrovaný míč chrudimský gólman Mrázek přímo na nohu jednoho z hráčů, který tvrdou ranou těsně přestřelil. O dvě minuty později předvedli útočnou akci Chrudimští: Luptovského přízemní centr sice našel Jarosze, ale na kluzkém povrchu zakončit nedokázal. V 18. minutě přišla další šance domácích, pak už ale převzali hru hráči MFK a vytvořili si tlak a územní převahu, ale dlouho bez gólového efektu. Až ve 32. minutě si míč v šestnáctce domácích přikryl Holub a přinutil tak obránce Meteoru k faulu. Rozhodčí okamžitě nařídil pokutový kop a jeho exekutor Vladyka nedal domácímu brankáři šanci 0:1.

Červená pro Borutu

Domácí otřeseni z obdrženého gólu, nedokázali na branku reagovat jinak, než frustrací, která se projevila tvrdým zákrokem Hauera na Štěpánka, za který viděl provinilec po právu žlutou kartu. Ve 37. minutě se rozběhl po pravé straně Luptovský a jeho centr si nadvakrát do vlastní sítě srazil Moudrý. Chrudimští tak šli do vedení 0:2 a dál kontrolovali hru.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe svěřenci chrudimského trenéra Pavla Jirouska. Zatímco ve 47. minutě Mastík jen těsně minul ve stoprocentní šanci branku Kohlbecka, v 51. minutě už Luptovský dostal exkluzivní nahrávku za obranu od Vodrážky a nekompromisně zavěsil. na 0:3.

Hra se i nadále odehrávala především na polovině domácích, až na 64. minutu, kdy chrudimští hráči zapomněli na zadní vrátka a domácí z rychlého brejku snížili na 1:3. Hosté však brzy odpověděli když v 68. minutě centr Jarosze uklidil hlavou za Kohlbeckova záda chrudimský Holub 1:4. V 80. minutě si tento kanonýr naskočil na centr střídajícího Nadrchala a opět bez problémů překonal domácího brankáře.

A to ještě nebylo vše! V 84. minutě nasadil u pomezní čáry domácímu Borutovi jesličky Nadrchal a nacentroval míč do šestnáctky, kde si dezorientovaná obrana domácích vstřelila šestý gól. V závěru zápasu se na hřišti ještě červenalo, to když frustrovaný Boruta nesmyslně zajel skluzem do Štěpánka, pro kterého utkání skončilo odnesením na nosítkách.

Domácí body chybí

„Vyhrát takovým rozdílem určitě potěší," hodnotil utkání generální sekretář klubu Martin Škrha. „Soupeř s námi držel krok prvních patnáct minut pak jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a domácí jsme doslova přejeli. Čtyři krásné branky a soupeř, který si pod tlakem a dezorientován vstřelí ještě dvě sám, to udělá radost," pochvaloval si Škrha. Na nedělním utkání však našel i některá negativa. „Mrzí mě zranění Štěpánka, hloupým zákrokem frustrujícího domácího hráče," zmiňuje jedno z nich.

Jinak ale v Chrudimi poslední kola mnoho důvodů k radosti neměli. „Z posledních tří domácích zápasů jsme získali dva body, což je málo," vysvětluje trenér MFK Pavel Jirousek. „Přitom jsme nehráli špatně, naopak, mohli jsme ty zápasy zvládnout, kdybychom proměňovali více šancí, ale na kdyby se pochopitelně nehraje," dodává trenér. „Nyní potřebujeme získat co nejvíce bodů z posledních tří kol. Čekají nás doma Strakonice a Horní Měcholupy, což jsou mužstva která bychom měli porazit," přibližuje trenér další program svého týmu. Mezitím ještě Chrudimáky čeká výlet do Prahy, kde se utkají s rezervou Sparty Praha. Tady ale rozhodně favoritem nebudou. „To bude pro naše hráče spíš takový fotbalový svátek. Budeme hrát na půdě nejslavnějšího českého klubu," dodává Jirousek. Jeho tým se ale nyní pochopitelně zatím soustředí hlavně na tuto sobotu, kdy se utká o další důležité body se Strakonice.