Tento víkend jsou na programu krajských fotbalových soutěží hned čtyři okresní derby. Přitažlivý je určitě i duel v Hlinsku, kde poteče pivo zdarma. Vzhledem k tomu, že byl v pátek státní svátek, tak nemohly vyjít obvyklé páteční prognózy krajských fotbalů. Dnes proto připomínáme jenom ty nejpřitažlivější zápasy.

Hlinsko - Žamberk

Miroslav Hebký, manažér FC Hlinsko: „Po zlepšených výkonech jsme se posunuli už na druhou příčku tabulky a rádi bychom v úspěšném tažení pokračovali i v nadcházejícím domácím utkání se Žamberkem. Věříme, že nás přijde povzbudit značný počet fanoušků, pro které budeme mít připraveno pivo zdarma." Ve čtvrteční pozvánce na tento zápas jsme omylem zaměnili jméno hlineckého manažéra na Miroslava Teplého (trenér MFK B). Oběma fotbalovým funkcionářům se omlouváme!

Chrudim B - Polička

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „.V neděli Za Vodojemem v netradičním čase 14.00 nás čeká soupeř, který zatím zůstává za očekáváním, ale nesporně má svou kvalitu. Největší chybu bychom mohli udělat v tom, že bychom si mysleli opak. Každopádně chceme navázat na minulé kolo s Litomyšlí a zaměřit se pouze na náš výkon."

I. A TŘÍDA

Bítovany - H. Městec

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Domácí zápas, ve kterém se střetneme s momentálně třetím týmem soutěže, by mohl být dostatečným lákadlem pro naše příznivce a tímto je srdečně zveme."
Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Sílu lídra tabulky jsme poznali už v létě, kdy jsme s ním v pohárovém utkání prohráli 1:3. Máme několik otazníků v sestavě, přesto chceme předvést kvalitní výkon a pokusit se sebrat favoritovi nějaký bod. Čekáme při derby bouřlivé prostředí."

Do úplnosti: Svitavy B - Chrudim C, St. Hradiště - Třemošnice.

I. B TŘÍDA

Slatiňany - Načešice

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Doufám, že po nešťastné remíze v Holicích budeme zdravě naštváni. Křivdu jsme ještě nepřekousli a navíc nám nyní minimálně ve dvou zápasech s mužstvy ze špice tabulky bude chybět náš zatím nejlepší střelec Trňák, vyloučený za kritiku sudího právě v Holicích. A teď se k němu ještě přidá z ustálené sestavy i Ficek. Snad to všechny hráče vybudí ke kvalitnímu výkonu v okresním derby s Načešicemi, kterým bychom rádi přerušili další začínající sérii výher."
René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Venku už jsme dva zápasy po sobě nevstřelili ani branku. Určitě by bylo příjemné to zlomit právě ve Slatiňanech, a kdyby s tím souvisel i přísun nějakého bodíku, tak bychom se také nezlobili. Náš každý zápas je však pořádná loterie, tak uvidíme, co naši plejeři zase vyprodukují."

Prosetín - Krouna

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Krounu jsem viděl v několika zápasech, naposledy proti Luži. V něm sice prohrála, ale určitě nebyla horším týmem. My samozřejmě chceme, aby všechny body z derby zůstaly doma ,ale k tomu bude třeba předvést hodně kvalitní výkon."
Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Chceme navázat na zápas s Luží, kdy herně to bylo v pořádku, ovšem výsledek nás rozhodně neuspokojil.V Prosetíně nás nečeká nic lehkého, domácí po rozpačitém začátku sezony se pomalu zvedají. Očekáváme, že derby bude mít pořádný náboj a k vidění bude pěkný fotbal."

Luže - Hlinsko B

Jiří Richter, vedoucí mužstva Luže: „V minulé sezoně jsme s hlineckou rezervou dvakrát vyhráli a chceme v tom pokračovat i tentokrát na domácím hřišti, i když soupeře nijak nepodceňujeme."
Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Čeká nás velmi těžké utkání, ale jsme nabuzeni třemi body z minulého týdne, takže uvidíme. Máme problémy se sestavou, ale to máme každé kolo, takže nás to nemůže rozhodit. Na hřišti favorita nemáme co ztratit."

Do úplnosti: Miřetice - Sezemice a Kameničky - Rosice nad Labem.

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL