Blamáž, kterou „votroci" dopustili na konci přípravného období, se neopakovala. Ve 2. kole MOL Cupu třetiligového rivala z Chrudimi povalili jednoznačným výsledkem 5:0! Ve 3. kole domácí pohárové soutěže čekají na FC Hradec Králové prvoligoví Bohemians Praha 1905, kteří měli hromadu starostí s odbojnou Olympií.

Návrat do minulosti? Ani náhodou! Hradec nepřipustil na půdě Chrudimi další překvapení a bezpečně dokráčel do dalšího pohárového kola. Už ve 3. minutě odstartoval střelecké manévry krajní bek Holeš, v druhém poločase ho doplnili další čtyři spoluhráči.

„Dobře jsme začali, vstřelili jsme rychlou úvodní branku, ale zápas se zlomil až po našem druhém gólu. Chrudim byla od 30. minuty nebezpečná, přečkali jsme dvě pološance i možnost Radima Holuba. Pak už jsme na hřišti vládli," těšilo hradeckého lodivoda Bohuslava Pilného, který se před utkáním slovem i obrazem vrátil k přípravnému utkání stejných soupeřů, který Hradec ostudně v Chrudimi prohrál 1:4. Výkon jeho týmu byl tehdy lajdácký.

„Při přípravě jsme mužstvu ukázali situace ze zápasu zkraje srpna. Jasně jsme si řekli, že takhle hrát nechceme. Jsem rád, že to kluci pochopili," chválí Pilný.

Hradec se pomalu dostává do střelecké pohody. Ve 4. kole FNL trefil na hřišti olomouckého béčka čtyři góly, nyní v Chrudimi dokonce pět. Skórovali obránci, útočník Vaněček, ale třeba i defenzivní záložník Janoušek.

Pilného ale zvýrazněná produktivita nechává v klidu.

„Nepřeceňuju to. Olomouc nepatří ke špičce FNL, Chrudimi zase chybělo asi šest lidí ze základní sestavy. Ano, dali jsme ty góly, toho si ceníme, ale nemůžeme očekávat, že budeme pokaždé vyhrávat na pět branek. Třeba to příště bude jen 1:0. Každopádně pro hráče se jedná o výrazné povzbuzení," uvažuje kouč „votroků".

Vítězové měli ve středu obrany nestandardní stoperskou dvojici Bederka – Plašil. Lehce zranění Krmaš s Noskem dostali volno.

„Na příští víkend budou oba fit," nemaluje Pilný čerty na zeď před nedělním domácím střetem s Frýdkem-Místkem.

Jeho trenérský kolega Pavel Jirousek vyvolal složením základní jedenáctky, ve které chybělo šest stabilních borců, emoce na stadionu. V sestavě nebyla třeba brankářská jednička Mrázek, dále pilíř obrany a kapitán Radouš či záložníci Kesner s Váchou. Domácí fanoušci z toho byli rozhořčeni a také to dali najevo. Chrudimský kouč si však za svým rozhodnutím stál.

„Po stadionu šly hlasy, že jsme nastoupili v oslabené sestavě, ale tak to není! Hráli jsme šest zápasů v srpnu, šest nás jich čeká v září, takže prostě sestavu musím protáčet. Odehrát takhle náročnou sezonu se dvanácti lidmi nelze," obhajoval se Jirousek.

MFK Chrudim – FC Hradec Králové 0:5
Fakta – branky: 3. Holeš, 56. Mareš z pen., 64. Vaněček, 77. Janoušek, 
85. Javůrek. Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Pospíšil. Žluté karty: 3:2 (Vostradovský, Langr, Krčál – Černý, Holeš). Diváci: 715. Poločas: O:1. Vítěz se ve 3. kole utká: Bohemians Praha 1905.
MFK Chrudim: Vostradovský – Řezníček, Krčál, Drahoš, Adámek – M. Malinský (65. Kopecký), Mastík (27. Hauf), Sixta, Langr, Luptovský – Holub 
(69. Rybička). Trenér: Pavel Jirousek.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Bederka, Plašil, P. Mareš – D. Trubač
(72. Janoušek, Vlkanova, T. Malinský – Černý, Pázler (65. Súkenník), Vaněček. 
Trenéři: Bohuslav Pilný a Milan Frimmel.