FK OEZ Letohrad – AFK Chrudim 0:0

Rozhodčí: Valenta – Chládek, Valenta st. Diváků: 120.

FK OEZ Letohrad: Jaroš – Hynek, Kempf, Rompotl, Gloziga – Kvapil, Řehák, Valta, Šavrda, Jirouše – Čada. II. poločas: Pěnička – Peřina, Kempf, Rompotl, Gloziga – Špona, Kvapil, Vaniš, Řehák (78. Jiroušek), Kail – Gerža.

AFK Chrudim: Lankaš (45. Vostradovský) – Linhart, Rahimič, Michalec, Klíma – Holub, Zvára, Vladyka, Hýsek – Zavoral, Kroutil.

Karel Havlíček, trenér Letohradu: „Byl to klasický přípravný zápas. Šli jsme do něho z plné zátěže a na hráčích bylo vidět, že mají tvrdé nohy. Nejspíš proto jsme si nevytvořili tolik brankových příležitostí.“

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Máme šest zraněných hráčů, takže jsme měli k dispozici pouze čtrnáct fotbalistů. Hráči však k utkání přistoupili dobře a především v defenzivě vypadala naše hra solidně.“

SK Chrudim– Spartak Slatiňany 3:2 (0:1)

Branky: Tesař 2 (1 zpen.), Fantl- Ficek 2.

Sestava SK Chrudim: Vrbka– Hudeček, Lankaš, Šebek, Kusý– Smělý, Tesař, Müller, Lištván– Wenzl, Vágner ( Fantl, J. Hromádko,Dušek).

Na umělé trávě na Hůrkách se Slatiňanští, pro které to byl první letošní zápas, do soupeře od začátku zakousli a úvod zápasu patřil jim. Podařilo se jim vstřelit ivedoucí gól po dokonalém vyšachování obrany „Eskáčka“ Fickem– 0:1.

Hráči od Vodojemu však brzy hru vyrovnali, ale vyrovnávací branku se jim do poločasu vstřelit nepodařilo. Druhá půle začala tlakem Chrudimských, kdy měli hráče Slatiňan na jejich půlce, ale paradoxně po chybě šli Slatiňanští do dvoubrankového vedení. To jim zajistil opět Ficek.

Chrudim však zbraně nesložila a snažila se snepříznivým stavem něco udělat. Po akci Wenzla, který přeloboval vyběhnutého brankáře Borka, mířil míč do prázdné branky, ale na brankové čáře hasil požár Moravec. Chrudimští však útok dokončili hlavičkou Fantla a napodruhé Moravec zatáhl za záchranou brzdu způsobem, který pravidla nepovolují (vyboxoval míč rukou). Znařízené penalty se nemýlil Tesař– 1:2.

Opár minut později se ztrestného kopu trefil přesně týž hráč a srovnal na 2:2. Dokonalý obrat zařídil Fantl po akci Lankaše a Tesaře, kdy jeho nahrávku Fantl přetavil na vedoucí gól 3:2.

Na Hůrkách byl kvidění kvalitní fotbal, kterému nechybělo nasazení ani branky. Eskáčko tak ive druhém přípravném zápase zvítězilo, když opět dokázalo otočit nepříznivý stav. Hráči tak dali trenéru Marianu Sabolovi dárek kjeho čtyřicetinám, které právě 19.ledna oslavil. (Do řady gratulantů se připojuje inaše redakce!)