Oba týmy, které se dobře znají z předešlého společného působení v divizi, předvedly divákům pohledný, bojovný fotbal s řadou pěkných kombinací, brankových příležitostí a je jenom škoda, že si cestu k Vodojemu našla jen necelá pětistovka diváků. Některé zřejmě odradilo chladivé, sychravé počasí.

Po úvodním náporu Letohradu, při ketrém minmo jiné odvracel hauf z brankové čáry po jednom z rohových kopů se Chrudimští postupně herně zvedali a nadějné šance měli zejména Vácha a Holub. Do poločasu však zůstal bezbrankový stav 0:0.

Hned po příchodu ze šaten, za pouhých osmnáct vteřin, se však již domácí aktéři mohli radovat. Vácha se tvrdě opřel do přízemního centru Kesnera a hostující brankář Kykal se za míčem natahoval k tyči marně - 1:0. Jenže Chrudimáky to zřejmě příliš ukolébalo a po pouhých třech minutách měli svěšené hlavy, když trestuhodně volný Brendl propasíroval míč do Mrázkovy sítě - 1:1. Oba celky se poté snažily rozhodnout ve svůj prospěch a podařilo se to MFK. V 78. minutě rozehrál Vladyka (byl na hřišti pouhé čtyři minuty) míč ořesně k Váchovi a ten hlavou vstřelil vítězný druhý gól. Ani mu pak nemuselo vadit, že hned za minutu mohl završit hattrick, ale tentokrát hlavičkoval vedle branky.

Chrudimští tak pokračují ve famózní sérii, když v deseti úvodních kolech třetí nejvyšší soutěže ještě neprohráli a ztratili body pouze za dvě remízy. Nasbírali tak už celkem 26 bodů a vedou tabulku o pět bodů před Pardubicemi. Před sezonou by to čekal jenom ten největší optimista. A když uvážíme, že chrudimští fotbalisté dokonce ještě v letošním roce neprohráli ani jeden mistrovský zápas (navíc na jaře čtrnáct v divizi), tak se s podobnou bilancí nemůže chlubit ani řada mnohem věhlasnější týmů. Ale samozřejmě se nikdo v Chrudimi nezlobí.