Slatiňany - MFK Chrudim C 2:2, na penalty 7:6

Branky: 44. Kopecký, 79. Pokorný 12. Kratochvíl, 87. Stránský.

Derby sledovalo 130 diváků a ti se měli na co dívat. Již ve 2. minutě běžel hostující Žalud sám na Borka, ale ten mu gólovku výtečně zlikvidoval. Za pár minut se zase vyznamenal na druhé straně brankář Kudláček zneškodněním pohotové dorážky Zdražila. Ve 12. minutě už se skóre měnilo „děravý ementál" obrany Slatiňan potrestal osamocený Kratochvíl. To domácí na chvilku zmrazilo a za sedm minut tak mohl přidat druhý gól Celtiku Žalud, Borek ale míč vyškrábl na roh. V dalším průběhu se hrál vyrovnaný zápas. Když už se zdálo, že do kabin půjdou spokojenější hosté, přišlo krásné vyrovnání. Pokorného dlouhý aut poslal nůžkami před branku Koráb a Kopecký míč hlavou usměrnil do šibenice. Po změně stran byl aktivnější Spartak. V 62. minutě hlavičkoval přesně k tyči Tesař, ale míč směřující do sítě nechtěně zastavil na brankové čáře jeho spoluhráč Pokorný. O čtvrt hodiny později mohl domácí záložník své zaváhání napravit, ale robinzonádou mu gólovku lapil Kudláček. V 79. minutě už se ale Pokorný přece jen dočkal, když si naběhl na správně načasovanou nahrávku Hanuše a chrudimského brankáře prostřelil 2:1. Domácí tak sahali po další tříbodové výhře. V 87. minutě však využil zaspání pravé strany obrany slatiňanský odchovanec v dresu hostí Stránský a vyrovnal na konečných 2:2. Došlo tak na penaltový rozstřel. Sedm sérií o vítězi nerozhodlo, až přišla osmá. V ní gólman Chrudimi Kudláček (nikdo jiný z týmu již jít kopat nechtěl) napálil míč jen do břevna, a tak domácí berou bod navíc.

Sestavy Spartak Slatiňany: Borek Kovařík (46. Chvojka), Beneš, Mihulka, Kudrnka Pokorný, Hanuš, Kopecký (83. Bř. Jeřábek), D. Tesař, Zdražil (76. Koblasa) Koráb. MFK Chrudim C: Kudláček Tlapák, Sršeň, Havránek, Hlavatý Kopp (82. Zavřel), Strnad, Opina, Žalud Netušil (68. Stránský), Kratochvíl (62. Zrůst).

Načešice - Srch 0:0, penalty 4:3

Na těžkém terénu měli domácí více šancí, tu největší sólo na gólmana ale neproměnil Filip Jirásek. A když dvě příležitosti Srchu zmařil výbornými zákroky i brankář Lédl, skončilo utkání bezbrankovou remízou. Na penalty zvítězily Načešice a berou bod navíc.

Sestava Mezilesí Načešice: Lédl Chmelík, Zita, Petřík, Mládek, Knapík, Nevečeřal, A. Jirásek, F. Jirásek, Tomšík, Levinský (Svoboda, Dobrovolný, D. Jirásek).

Kunčina - Hlinsko B 2:0

Hosté přijeli k utkání dvou bezbodových týmů bez pěti hráčů základu, přesto sehráli vyrovnanou partii. V 60. minutě ale inkasovali gól z brejku a po otevření hry ještě druhý po krásné střele Švandy.

Sestava FC Hlinsko B: Jindřichovský Prášek (76. Pešek), Volf, J. Novák, M. Pelikán Hrubý, Bříza, Zavřel, Nekvinda (61. Picek) Odstrčil (45. Slavík), Sádovský (81. Severýn).

Luže - Česká Třebová B 1:1, penalty 6:7

Branky: 59. Dostál 56. Nešický.

Domácí měli po celý zápas optickou převahu, procentuelně určitě drželi míč častěji na svých kopačkách, ale nemohli se prosadit přes pozornou obranu soupeře. Hosté spoléhali především na brejky a v 56. minutě jim jeden, zakončený Nešickým, vyšel. Naštěstí Luže hned o tři minuty později znovu srovnala Dostálem stav. V závěru si pak domácí vytvořili tlak a branka několikrát doslova visela na vlásku, leč nestalo se a zápas tak po nerozhodném výsledku dospěl k pokutovým kopům. V nich se až v deváté sérii přiklonilo štěstí k rezervě České Třebové, a tak hosté berou bod navíc.

Sestava TJ Luže: Richter Roubínek, Karal, Mužíček, J. Kapitola, Harenčák, Hermann (85. M. Kapitola), Terer, Chaloupka, Lebeda, Dostál.

Pomezí - Heřm. Městec 0:0, penalty 6:5

Průběh prvního poločasu byl naprosto vyrovnaný. Oba celky se snažily o rychlou hru, ale obě obrany pracovaly důsledně a gólmani byli spolehliví, takže se stav do přestávky nezměnil. Po změně stran mělo Pomezí mírně navrch, ale žádnou z akcí nedotáhlo ke gólovému konci. Zlobil ovšem i Heřmanův Městec a dal vyniknou kvalitám Křemenáka. Kde nestačil on, pomohla mu konstrukce jeho svatyně. S blížícím se závěrem se domácí nechtěli smířit s penaltami, pomohl jim i příchod čerstvých hráčů na trávník a jejich hře to přineslo potřebné oživení. V 90. minutě si na dlouhý pas naběhl Krajíček a pohotovou bombou z voleje jen těsně minul růžek branky hostů. Na řadu tudíž přišly pokutové kopy a i ty diváky strhly. Protáhly se do osmé série a v ní zajistil Zahoran druhý bod pro Pomezí. U hostů penalty proměnili Jablečník, Jošt, Čáp, Hlaváč a Šafránek, naopak neúspěšní byli Svoboda, Synek a Salfický.

Sestava Jiskry Heřmanův Městec: Zrůst st. Šafránek, Čáp, Blažek, Synek, Jošt, D. Jablečník, Mach, Svoboda, Tyler (65. Hlaváč), Salfický.

Souhrn výsledků

Kunčina - FC Hlinsko B 2:0 (0:0). Branky: Hlubinka, Švanda. TJ Svitavy B - Přelouč 2:1 (2:1). Branky: Mikolín, Uhlíř Ulrych. Staré Hradiště - SK Vysoké Mýto B 2:0 (0:0). Branky: Hajdari z penalty, Šlégr. Slatiňany - MFK Chrudim C 2:2 (1:1), na penalty 7:6. Branky: Kopecký, Pokorný Kratochvíl, Stránský. Načešice - Srch 0:0, na penalty 4:3. Luže - FK Česká Třebová B 1:1 (0:0), na penalty 6:7. Branky: Dostál Nešický. Pomezí Heřmanův Městec 0:0, na penalty 6:5.

1. Slatiňany 5 4 1 0 0 22:6 14

2. Staré Hradiště 5 4 0 1 0 13:1 13

3. Pomezí 5 3 2 0 0 10:2 13

4. Načešice 5 3 1 0 1 8:8 11

5. Luže 5 2 0 1 2 11:8 7

6. Heřm. Městec 5 2 0 1 2 9:7 7

7. Přelouč 5 1 2 0 2 8:6 7

8. Vysoké Mýto B 5 2 0 1 2 9:8 7