1. Stolany – Hlinsko. Domácí tým má za sebou čtyři porážky a ani v dalším vyrovnaném souboji mu zřejmě pšenka nepokvete. Náš mančaft bude tím šťastnějším, který v tomto derby získá plný bodový zisk. Tip: 2. Správná trefa: 1:2, poločas: 1:1.

2. AFK Chrudim – Ovčáry. Chrudimáci jsou v divizní tabulce o tři body zpět za svým sobotním soupeřem. Budou to mít jistě těžké, ale věřme, že se jim vrací forma z úvodních kol a svému publiku předvedou nejen dobrý výkon, ale vybojují hlavně vítězství. Tím se na Ovčáry bodově dotáhnou. Tip: 1.

3. SK Chrudim – Staré Hradiště. Eskáčku se na podzim stále nedaří a naopak jeho soupeř by naposledy klopýtnul doma s Litomyšlí, potvrdí za Vodojemem, že bojuje o čelo I. A třídy. Tip: 2.

4. Srch – Heřmanův Městec. Lídr I. A třídy si to doma pohlídá. Vždyť v podzimní části ještě nenašel přemožitele a svoji nadvládu ukáže i heřmanoměstecké Jiskře. Tip: 1.

5. Hlinsko B – Slatiňany. Půjde o souboj dvou sousedů tabulky, zdá se mně i dvou vyrovnaných soupeřů. Bude to nervydrásající derby, ve kterém po boji vyhraje naše rezerva. Tip: 1.

6. Horní Jelení – Proseč. V městečku nováčka na Pardubicku je známé bouřlivé prostředí, což nebude pro našeho okresního zástupce vůbec jednoduché. Přesto kvalita Prosečských napomůže k dělbě bodů. Tip: 0.

7. AFK Chrudim B – Chroustovice. Myslím si, že chrudimské béčko potvrdí roli favorita a že si body v domácím prostředí nenechá vzít. Tip: 1.

8. Paramo Rozhovice. Rozhovické nechci vůbec podcenit, ale přesto si myslím, že pardubické Paramo je v domácím prostředí favoritem, který tuto roli potvrdí i v tomto utkání. Proto se přikláním pro jeho vítězství. Tip: 1.

9. Nasavrky – Horní Bradlo. Domácí tým po debaklu na hřišti favorita v Prosetíně tentokrát překvapí. Možná si troufám hodně, ale povinnost Nasavrckým velí zvítězit, aby nenastaly zbytečné starosti. Tip: 1.

10. Křižanovice – Krouna. Šlágrem okresní III. třídy je souboj dvou nejlepších týmů tabulky, které dosud ještě neokusily hořkost porážky. Proto předpokládám, že jim neporazitelnost vydrží i nadále a přikláním se k plichtě. Tip: 0.

Poradce 7. kola Tip ligy házenkářská trenérka Lenka Boguajová se trefila do pěti správných výsledků, což jí stačí na zisk stejného počtu bodů