Chrudimští se tak bodově dotáhli na dosavadního lídra Slavii Praha a díky lepšímu skóre jim v tabulce patří první příčka. V dalším kole je čeká v neděli zápas na hřišti Doubravky.

MFK Chrudim – Motorlet Praha 2:0 (2:0)

Branky: 12. Vašulín, 34. Kalas.

Milan Svoboda, trenér MFK U19: „V dalším utkání jsme přivítali Motorlet Praha. Pražský tým se od začátku soustředil především na obranu a za celý první poločas neohrozil naší branku, byli jsme to naopak my, kdo soupeře vysokým pressinkem donutil k chybám a hned ta první skončila ve 12. minutě brankou, když jsme se dostali ve dvojici sami před brankáře a Kalasovi přihrávku využil Vašulín, který do prázdné branky otevřel skore- 1:0.

V další šanci mířil Kalas těsně vedle, to běžela 21.minuta. Ve 34. minutě jsme zahrávali dlouhý pas, hostující obránce odehrál míč jen ke Kalasovi, který si všiml vyběhnutého brankáře a z dobrých 35 metrů trefil opuštěnou svatyni – 2:0.

Ve 37. minutě chytil hostující brankář míč mimo vápno, ale od rozhodčího inkasoval pouze ŽK. Z následného přímého kopu Kalas trefil pouze svého spoluhráče ve zdi a tak se už skore do konce poločasu nezměnilo.

Ve druhém poločase se postupně hra vyrovnala, soupeř se začal lépe pohybovat a držel míč více než v první půli. Velké šance však byly na naší straně.

V 51. minutě Holeček hlavou trefil najednou tyč a břevno, od kterého šel míč podél brankové čáry mimo branku. O minutu později pak opět Holeček těsně minul branku. V 58. minutě šel Kalas sám na branku, ale tentokrát dobře zasáhl golman hostů. Po nuceném vystřídání v útoku jsme už tak nebezpeční nebyli a jelikož hostům se pouze jednou podařilo vystřelit na naši branku, hrálo se vlastně bez šancí. Až v 89.minutě přišel faul ve vápně a možnost pro hosty kopat penaltu. Jejich druhé zakončení v utkání skončilo vysoko nad brankou a tak jsme utkání celkem v klidu dovedli do vítězného konce."

Sestava MFK Chrudim U19: Zíma – Linhart, Škeřík, Holeček, D. Kopecký (70. Vinš) – Kopecký T. – Švec (85. Pekař), Hájek (80. Felkl), Stránský – Kalas (60. Valenta), Vašulín (85. Pilař).