Postavení obou soupeřů v tabulce ukazovalo, že tři body jsou pro Chrudim takřka povinné, ale hřiště minimálních rozměrů a velmi bojovný styl domácích napovídal, že utkání rozhodně nebude jednoduché.

FK Kolín – MFK Chrudim 0:3 (0:3)

Branky MFK: Zavřel, Kalas, Vašulín.

První šanci otevřít skóre měl v 11. minutě Jelínek, ale jeho střela skončila těsně nad brankou domácích. V 16. přišla příležitost Kolínských, kterým se povedla akce po straně hřiště a následná přihrávka našla před brankou domácího útočníka, jehož pokus hosté zblokovali. Ve 22. minutě Kalas našel přihrávkou Stránského, jehož střela končí na tyči, odražený míč poté Zavřel už vrací poprvé do sítě – 0:1. Ve 26. opět Zavřel nebezpečně střílí, domácí brankář míč vyráží přímo před Kalase, ale ten ho nedokázal usměrnit do prázdné brány. Ve 29. min Vašulín střílí nad. Ve 33.min se Kalas výborně uvolnil v šestnáctce a jeho střela k tyči znamenala druhou branku. Ve 38. Kalas přihrál Vašulínovi, ten obchází i brankáře a do prázdné branky zvyšuje na 0:3. V dalším průběhu se Chrudim snažila o navýšení skóre, ale to už se neměnilo.

MFK Chrudim: Zíma – Hájek, Sršeň, Holeček, Škeřík (60. Škeřík) – T. Kopecký – Jelínek, Zavřel (65. Kulhavý), Stránský – Vašulín, Kalas (70.Vinš) .

Milan Svoboda, trenér MFK: „Zápasy jako ten dnešní nejsou pro tým nic jednoduchého. Zaprvé musíte vyhrát, za druhé se ještě snažit, aby vám soupeř nikoho zbytečně nezranil. První cíl jsme splnili, vypracovali jsme si sedm tutovek a nakonec tři proměnili, což je mírné zlepšení oproti poslednímu utkání. Domácí jsme pustili do jedné šance, ale bylo to ještě za stavu 0:0 a případné vedení domácích nám mohlo průběh zápasu dost zkomplikovat. Poté již mimo asi dvou střel z velké dálky vlastně neměli vůbec nic. Druhý úkol se nám bohužel splnit nepodařilo, protože se nám zranil Adam Zavřel, který nám bude několik týdnů chybět. V dalším zápase přivítáme doma poslední Varnsdorf a všichni doufáme, že počasí dovolí, aby to už bylo na přírodní trávě."