Česká liga U19

Dukla Praha - MFK Chrudim 2:2, na penalty 5:4

Branky hostů: Holeček, Stránský z pen.

Dobře rozehraný zápas na hřišti Uhelných skladů probíhal za velkého tepla. Vyrovnaný první poločas s nepřesnostmi na obou stranách skončil těsným vedením MFK, které zajistila v 19. minutě po rohovém kopu krásná střela Holečka. Sedm minut po změně stran šli Východočeši po penaltě Stránského dokonce do dvoubrankového vedení 0:2! Krátce poté mohl ještě pojistit náskok Valenta, když postupoval sám na brankáře Dukly, ale z nepochopitelných důvodů volil místo střely přihrávku na Švece, který byl od míče dost daleko. V závěru vyrobili svěřenci Františka Smítky hrubé chyby v obranné fázi a domácí tři minuty před koncem vyrovnali. Penaltový rozstřel pak hosté nezvládli, když hned tři pokutové kopy zahodili. Tím bohužel pustili na druhou příčku tabulky Viktorku Žižkov.

Sestava MFK Chrudim: Janda Wimmer, Trnka, Holeček, Stránský Jelínek, Sršeň, Bureš, Švec (70. Dušek) Valenta (60. Vašulín), Kalas (85. Pirkl).

Branka hostů: Vašulín.

Po celý první poločas byli Východočeši výrazně lepší domácích, kteří se prezentovali pouze dlouhými nakopávanými míči. MFK si vypracoval pět vyložených šancí, proměnil ale pouze jednu, v 9. minutě Vašulínem. Po obrátce přidali Středočeši na důrazu, čímž soupeře zatlačili do defenzívy, ze které vznikala spousta standardních situací. V 55. minutě také Benešov z dorážky vyrovnal na 1:1. V závěru šel sám n a branku domácích jak Vašulín, tak Kopecký, ale ani jednomu se nepodařilo zápas rozhodnout. Na penalty pak svěřenci trenéra Milana Svobody letos poprvé padli.

Sestava MFK Chrudim: Gregovský Linhart, Škeřík, Vinš, Matyáš (55. Makar) Pekař, Hájek, Švec (58. Pilař), Kulhavý Vašulín, Kopecký.

Branky vítězů: Friček 2, Bureš.

Aktivní úvod hostů nepřinesl i přes dvě gólové příležitosti žádné ovoce. Naopak první střela Benešova na branku Východočechů skončila v 15. minutě v síti. Tři minuty poté šli pak domácí ranou z úhlu do dvoubrankového vedení. Naštěstí za další dvě minuty vrátil Friček svým důrazem a přesnou trefou MFK znovu do hry (2:1). A ve 32. minutě to byl opět s chutí hrající Friček, který dokonce vyrovnal. Nakonec mohl tento hráč docílit i hattricku, když šel sám na branku, ale tentokrát přestřelil. Domácí v závěru poločasu také zahrozili, když dobře rozehráli standardku, po které gólman Krčil vyškrábl míč z brankové čáry! Ve druhé půli zůstávaly šance Chrudimských nevyužity, soupeř spíše zdržoval hru a byl spokojený s remízou. To se mu však nevyplatilo, neboť v 79. minutě byl faulován Balog, k trestnému kopu se postavil Bureš a svou střelou pod břevno rozhodl zápas. Chrudimští tímto úspěchem završili povedené jaro s bilancí: 6 4 3. Martin Hroch, trenér MFK: „Hráčům za dobré výkony v jarní části děkujeme. Budeme jen doufat, že si tento kolektiv vítěznou mentalitu přenese i do příštího ročníku, kde bude reprezentovat již v kategorii U17."

Sestava MFK Chrudim: Krčil Rompotl, Zikmunda, Myška (25. Pecina), Benák (55. Klenor) Klika (60. Hellinger), Unger, Bureš, Jányš (75. Balog) Friček, Doležal.

1. Táborsko 26 17 6 3 72: 23 62

2. Kladno 26 15 5 6 62: 32 54

3. Most 26 15 5 6 67: 32 52

4. Sokolov 26 12 8 6 52: 25 47

5. Kolín 26 13 5 8 55: 39 46

6. Písek 26 10 7 9 45: 42 43

7. Meteor Praha 26 10 8 8 39: 36 41