„Soupeř se snažil využívat svých úctyhodných fyzických parametrů a zkoušel to na nás většinou dlouhými nakopávanými míči. Zejména úvodní desetiminutovka byla pro nás hodně náročná a jenom díky třem bravurním zákrokům brankáře Lukáše Mrázka jsme udrželi čisté konto,“ hodnotí Pavel Jirousek.

„Postupně jsme se hře soupeře přizpůsobili a podařilo se nám vstřelit vítězný gól hlavou po standardní situaci. Musím v této souvislosti pochválit jeho autora Pavla Štěpánka, který se k nám vrátil z hostování v Mladé Boleslavi a hned při svém prvním utkání, kdy nastoupil v základní sestavě, se mu podařilo skórovat. To se každému fotbalistovi nepovede,“ měl slova chvály pro nadějného obránce trenér Jirousek.

Ten ovšem ocenil celé mužstvo: „Pochvalu si zaslouží všichni hráči za příkladný přístup k utkání a za velkou bojovnost. Cenné tři body totiž byly vyloženě vybojované. Herní styl, kterému jsme se přizpůsobili, sice není podle mého gusta, ale důležité je vítězství, které nás drží ve hře o medailové příčky.

Vedoucí Velim totiž doma podlehla překvapivě Letohradu 3:5 a nyní si jistě bude chtít napravit reputaci právě při utkání v Chrudimi. Hraje se v sobotu tradičně od 10.15 hodin.