Na výkonu mužstva nebyla znát ani absence ofenzivních hráčů Vágnera (po operaci kolena), Váchy (pracovně v zahraničí) a Haufa (byl na horách).
Ráz zápasu stanovil již v páté minutě Vladyka, který otevřel skóre po přihrávce Malinského. V první půlhodině svěřenci trenéra Pavla Jirouska zaskočené fotbalisty Jiskry k ničemu nebezpečnějšímu nepustili, pak se hra vcelku vyrovnala.

Po změně stran začaly přibývat ve prospěch domácích standardní situace, ale „afrkáči“ si s nimi vcelku dokázali poradit. Uklidňující druhý gól přidal v 55. minutě Kopecký, který zpracoval dlouhý výkop brankáře Mrázka, nebojácně prošel mezi domácími stopery a přeloboval vybíhajícího brankáře Tomana. O deset minut později to vypadalo, že Ústí ještě zdramatizuje vývoj utkání, když Roušar hlavou korigoval na 1:2, ale brzy přišly dvě rázné odpovědi Chrudimských. V 69. minutě se po rohu Kopeckého prosadil hlavou Radouš a v 75. minutě zúročil spolupráci s R. Holubem Vladyka zvýšením skóre na 1:4. Deset minut před závěrečným hvizdem už jenom zmírnil porážku svého týmu pohotovým volejem s pomocí tyče Dostál – 2:4.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Jsem rád, že se nám vstup do jarní části soutěže vydařil a podařilo se nám oplatit tradičnímu soupeři podzimní porážku z chrudimské 'umělky'. Všichni naši hráči, kteří k utkání nastoupili, podali zodpovědný týmový výkon a vítězství je naprosto zasloužené. Soupeř hrozil prakticky jenom ze standardních situací. Věřím, že tyto cenné body potvrdíme i v příštím kole na domácí půdě, kdy v obvyklém sobotním termínu od 10.15 hodin přivítáme celek Nového Bydžova.“