Měcholupy – Chrudim 0:1

Vyrovnaný, bojovný duel rozhodl hlavičkou po standardní situaci ve 40. minutě Štěpánek. V úvodu utkání se vyznamenal brankář Mrázek, který bravurně zneškodnil dvě vyložené příležitosti domácích fotbalistů.

Fakta – branka: 40. Štěpánek. Rozhodčí: Vaňkát (Chomutov). ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 0:1. AFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (89. Klíma), Vodrážka, M. Holub, Kopecký (80. Hauf) – Vladyka, R. Holub (88. Vácha). (pn)

Trutnov – Jičín 1:0

Pouze platonickou převahu měli v souboji nováčků domácí fotbalisté v prvním poločase. Hejna svou šanci namířil nad branku, a tak se v podprůměrném utkání šlo do kabin bez branek.

Po přestávce vystrčili růžky i hráči Jičína, Vích mířil jen do Šťastného a Vacek v nadějné příležitosti netrefil míč tak, jak chtěl. Trutnov byl v zápase jasným favoritem, ale tato role jako by hráčům svazovala nohy. Nakonec vysvobodil Krakonošovi vyslance bravurní tah kouče Kozáka. Ten po hodině hry poslal na hřiště mladíky Ficnera s Musilem a jejich spolupráce přinesla rozhodující trefu. Prvně jmenovaný v 74. minutě odcentroval a Musilova hlavička uklidila míč do sítě – 1:0.

Fakta – branka: 74. Musil. Rozhodčí: Němec (Bernartice). ŽK: 3:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar (86. Přívratský), Kozák, Makovský – Kamitz, Kuneš, Marks, Mařas (60. Ficner) – Jiroušek, Hejna (68. Musil), Holubec. SK Jičín: Puš – Zlámal, Macháček, Řeháček, Pivrnec – Samko, Horčičko, Mikolášek, Vích – Topič, Vacek. (to)

Nový Bydžov – Dvůr Králové 1:1

V derby se měnilo skóre už v 9. minutě. Domácí v přechodu do útoku ztratili míč, ten se pak dostal až k volnému Kilevníkovi a dvorský kanonýr mazácky přehodil bezmocného Cejnara – 0:1. Bydžovu se podařilo vyrovnat deset minut před přestávkou. Vaněk hezky našel Vaníčka, který balon prostrčil podél vybíhajícího Ulrycha – 1:1.

Zkraje druhé půle měl navrch domácí celek, posléze se hra vyrovnala. Cidlinský tým zachránil od pohromy stoper Špidlen, jenž vyhlavičkoval míč z prázdné branky. Na druhé straně se dvakrát vyznamenal gólman Ulrych, když zneškodnil trestné kopy Pilaře a Blažeje.

Fakta – branky: 36. Vaníček – 9. Kilevník. Rozhodčí: Svoboda (Divišov u Benešova). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Kubelka, Špidlen, Žalman – Vaněk (56. Langr), Vaníček, Ševčík (83. Valenta), Tomeš – Kazda (64. Obermajer), Blažej. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Bělina, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník, Fejk, Holub, Řežábek (90. Podolník) – M. Otradovský (74. Klazar), Urban (65. Kořínek). (pt)

Nová Paka – Semily 1:0

První poločas měl vyrovnaný průběh, žádný ze soupeřů si větší brankovou příležitost nevypracoval, a tak do šaten se odcházelo za bezgólového stavu. Tři minuty po změně stran měli domácí velkou příležitost v podobě pokutového kopu. Míč si postavil Banda, ale semilský brankář Macháček jeho úmysl vystihl a střelu zlikvidoval.

Po čtvrthodině hry si „smolař“ Banda vše vynahradil. Král rohový kop rozehrál nakrátko na Makulu, ten poslal čechraný centr na hlavu Bandy, který nezaváhal. Byla to jediná a rozhodující branka zápasu. V závěrečném náporu Semily dostaly novopacké mužstvo pod tlak, ale šance, které si vytvořily, gól nepřinesly. Naopak dvě příležitosti domácího Krále zlikvidoval brankář Macháček.

Fakta – branka: 63. Banda. Rozhodčí: Štefan (Velké Přílepy). ŽK: 1:3. Diváci: 220. Poločas: 0:0. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Musil, Ptáček, Čokina, Mačí (36. Makula, 88, Fišar) – Svoboda, Rozsévač, Počta, Jisl – Král, Banda. (jp)

Ústí n. O. – Kolín 1:0

Samotný úvod patřil Kolínu. Přesto v 11. minutě ale poprvé zahrozilo duo Dostál – Borek. Proměnit příležitost se Ústeckým podařilo až v 15. minutě. Rychlý Kukla získal roh, který rozehrál Dostál přesně na hlavu Borka, a ten s lehkou tečí obránce vsítil jediný gól zápasu.

Fakta – branky: 15. Borek. Rozhodčí: Berka (Praha). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (18. Třešňák) Diváci: 265. Poločas: 1:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Roupec, David, Borek, Tomášek (73. Kaláb) – Pászto, Vaňous, Roušar, Javůrek – Z. Dostál, Kukla (46. Falta). (hah)

Velim – Letohrad 3:5

Letohradu vyšel první poločas. V úvodních minutách nedal soupeři příliš šancí, a bezpečně vedl. Po přestávceVelim hru vyrovnala, snížila na 2:4, ale hosté bleskurychle kontrovali. Vítězstvím se vyhoupli do čela tabulky.

Fakta – 13. Volf, 50. a 68. Kubík – 11. Semerák, 25. vlastní, 34. Macháček, 43. a 65. Brendl. Rozhodčí: Grimm (Rokycany). ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 1:4. FK OEZ Letohrad: Kykal – Macháček, Macek, Vaniš, Moník – Kail, Kuželka (63. Stejskal), Bíro, Nadrchal (88. Konečný) – Semerák (90. Kabourek), Brendl. (hah)

Náchod – Turnov 1:2

Domácí vstoupili do utkání lépe a v 19. min. se ujali vedení, když Vítův nadýchaný centr z trestného kopu doplachtil až do sítě – 1:0. Domácí pak ale polevili a ve druhé části za to tvrdě pykali. Nejprve dostal v 64. min. příliš prostoru v náchodském velkém vápně Maňas a křížnou ranou nedal Kobosovi šanci.

Hosté prahli po třech bodech a nakonec si je zásluhou hlavičky Horáka z předposlední minuty také odvezli.

Fakta – branky: 19. Vít – 64. Maňas, 89. Horák. Rozhodčí: Krauskopf (Hluboká nad Vltavou). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0. FK Náchod: Kobos – Nejman, Škoda, Rompotl, Gross – Vondráček, Vít, Hubka, Mucha (71. Šťavík), Petr – Sedláček (86. Pohl). (mr)