„Afrkáči“ uštědřili soupeři z pásma sestupu nečekaný příděl. Přitom skoro půlhodinku to na něj nevypadalo. Pak však začal „řádit“ exligový kanonýr Radim Holub, který se nespokojil jenom s hattrickem, ale přidal ještě jednu přesnou trefu.

Naivních chyb hostující obrany, která připomínala ementál, s chutí využili i Kopecký (navíc trefil dvakrát tyč), Malinský a střídající Kroutil, který skóroval za pouhé dvě minuty svého pobytu na hřišti.

Fakta – branky: 29, 40. z pen., 57. a 74. R. Holub, 61. Kopecký, 75. Malinský, 84. Kroutil. Rozhodčí: Vrzal (Tábor). ŽK: 0:2. Diváci: 130. Poločas: 2:0.

AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (78. Klíma), Vodrážka (60. Štěpánek), M. Holub, Kopecký – Vladyka (82. Kroutil), R. Holub.
RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Vaníček, Vaněk, Pilař, Kubelka – Obermajer, Žalman, Blažej, Tomeš (46. Komárek) – Ševčík (46. Valenta), Kazda.(pn)

Jičín – Nová Paka 0:2

Okresní derby příliš fotbalové krásy nepřineslo. Úvod utkání byl z obou stran opatrný, se spoustou nepřesností, a tak diváci se gólu nedočkali. Po změně stran začali Jičínští aktivněji. Při standardních situacích podržel Novou Paku svým spolehlivým výkonem gólman Ottmar.

V 63. minutě se však hosté dočkali. Král poslal z první ideální přihrávku před branku domácích, která prošla soubojem Bandy a Macháčka až na druhou tyč, kde již měl Mačí úlohu zjednodušenou – 0:1.

Gólová pojistka Nové Paky se zrodila v 79. minutě po hrubé chybě stoperské dvojice domácích, když dva obránci se na půlicí čáře nedohodli, míč jim ukradl Král, postupoval sám na branku a zakončil.

Fakta – branky: 63. Mačí, 78. Král. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:2. Diváci: 280. Poločas: 0:0.

SK Jičín: Puš – Pivrnec, Macháček, Řeháček, Malý – Veg (88. J. Ulvr), Samko, (67. Horčičko), Gaubmann, Mikolášek – Topič (70. Vích), Vacek.
1. FK Nová Paka:
Ottmar – Jisl (60. Musil), Ptáček, Čokina, Mačí – Svoboda, Rozsévač, Makula (77. Fišar), Král – Banda, Počta . (jp)

FC Hradec Králové B – Trutnov 4:2

V prvním poločase byla rezerva „votroků“ jednoznačně lepším mužstvem a kromě dvou branek promarnila ještě čtyři dobré příležitosti.
Gólový účet utkání otevřel v 26. minutě Veselka, zanedlouho přidal druhý zásah domácích Korba.

V úvodu druhého dějství, po nedorozumění v hradecké obraně, vstřelil hostující Kamitz kontaktní gól. Další drama se ale na Novém Hradci nekonalo. V 58. minutě Lacina krásnou střelou z pětadvaceti metrů vymetl šibenici Šťastného branky – 3:1. O chvíli později přidal Korba čtvrtý gól, ale poslední slovo měl trutnovský Přívratský, který tečovanou střelou upravil na konečných 4:2.

Fakta – branky: 32. a 77. Korba, 26. Veselka, 58. Lacina – 46. Kamitz, 83. Přívratský. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

FC Hradec Králové B: Koubek – Hečko, Wozniak, Němeček, Černý – Veselka, Lacina (82. Chromek), Janoušek, Zelený – Korba, Hubička (78. Hofman).
FK Trutnov:
Šťastný – Groer (46. Ficner), Kuneš, Kejzlar, Mařas – Přívratský, Musil, Marks, Kamitz – Hejna (46. Jiroušek), Holubec.(js)

Dvůr Králové nad Labem – Ústí nad Orlicí 0:1

Stadion pod Hankovým domem je královédvorským fotbalistům do dubna uzavřen, a tak přivítali soupeře z Ústí na náhradní ploše v Podharti. Zdejší terén hráčům technický fotbal zcela znemožnil, a tak ani gólů moc nepadlo. Ten jediný vsítil z brejkové situace v 11. minutě ústecký kanonýr Dostál, jenž využil benevolence domácí obrany a překonal bezmocného gólmana Ulrycha.

Po přestávce pokračovala bídná podívaná plná nepřesností. V závěrečné desetiminutovce si ale vynutili domácí velký tlak. Nejblíže gólu byli po velkých šancích Rejla a Řežábka, oba ale v zakončení jen potvrdili, jak bezzubá je na jaře ofenziva Dvora.

Fakta – branka: 11. Dostál. Rozhodčí: Myška (Libice nad Cidlinou). Hráno bez karet. Diváci: 250. Poločas: 0:1.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – Motyčka, Bělina, Rejl, S. Ježek – Podolník (62. Kořínek), Holub, Fejk (79. D. Novák), Kilevník – M. Otradovský (65. Řežábek), Klazar.
Jiskra Ústí nad Orlicí:
Toman – Roupec, Borek, David, Stejskal – Javůrek (90. Kaláb), Vaňous, Pászto, Felcman (63. Kukla) – Roušar, Dostál (72. Falta). (to)

Kolín – Náchod 1:1

Zasloužená remíza se zrodila v Kolíně. V první půli měli více ze hry hosté, ti šli také po půl hodině hry po důrazném presinku Petra a zakončení Sedláčka do vedení 1:0.

Ve druhé půli však převzali otěže utkání do svých rukou domácí a brzy se dočkali také vyrovnání. Ve 48. min. trestal chybu při náchodské rozehrávce Kocourek, který dal na konečných 1:1.

Fakta – branky: 48. Kocourek – 30. Sedláček. Rozhodčí: Janoch (Plzeň). ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:1.

FK Náchod: Kobos – Nejman, J. Škoda, Rompotl, Gross – Šťavík (35. Pohl), Vít, Hubka, Petr (88. Martínek), Vondráček – Sedláček (82. Mucha).(mr)

Letohrad – Horní Měcholupy 2:0

V Letohradě se střetla dvě silná mužstva z čela tabulky. Od začátku utkání byli nebezpečnější domácí. Nejprve se pokoušel otevřít skóre Kuželka, marně. Žádná šance nebyla ani na jedné straně proměněna až do 44. minuty, kdy Bíro rozehrál přímý kop, odražený míč bez přípravy napálil Moník, trefil Macháčka, který na hraně vápna balon zpracoval a s pomocí levé tyče otevřel skóre.

Po změně stran se snažili hosté skóre vyrovnat, ale úspěšnější byli opět domácí. V 57. minutě nahrával Kail, Nadrchal hlavičkoval a důrazný Semerák v malém pokutovém území míč dotlačil do sítě.

Fakta – branky: 44. Macháček, 57. Semerák. Rozhodčí: Pavel Orel (Vysoká nad Labem). ŽK: 0:1. Diváci: 300. Poločas: 1:0.

FK OEZ Letohrad:
Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Nadrchal (75. Stejskal), Kuželka (88. Konečný), Bíro, Kail – Brendl, Semerák (89. Kabourek). (hah)

Další výsledek – 17. kolo: SK Semily – FC Velim 1:1 (0:0). Branky: 86. Stehlík – 67. Vajgl.