Sedmé jarní kolo, celkově dvaadvacáté, přineslo v odvetné části divize „C“ fotbalistům AFK první (celkově jedenácté vítězství) výhru na cizím hřišti, čímž se dostali v tabulce pravdy z minusových bodů do plusu.

„Chceme se více prosazovat v koncovce a střílet góly, to je náš nynější cíl,“ předsevzal si trenér Pavel Jirousek. I stalo se v Českém Dubu (vítězství 2:0). Tyto tři body znamenají i to, že se „afrkáči“ dostali z mínusu v tabulce pravdy do dvou plusových bodů, což bylo také jedno z přání „lodivoda“ Jirouska.

Navíc po domácí remíze s lídrem a nynějším importem tří bodů z venku by měla přijít do řad chrudimského divizionáře opět herní a střelecká pohoda. „Známé pořekadlo přece říká – kdo si počká, ten se dočká, i když bych se nerad před dalším utkáním v domácím prostředí mýlil,“ tvrdí Jirousek.

V sobotu od 10.15 hodin tedy změří síly ve 23. kole divize „C“ 4. AFK Chrudim (35 bodů) – 11. Pěnčín/Turnov (28 bodů).


Podzimní vzájemné střetnutí vyhráli Východočeši 2:0, a tak nálada k odvetě by mohla být slibná.

„Ve vítězném utkání v Českém Dubu se střelecky blýskl dvěma góly 21letý ofenzívní záložník Jakub Vágner, který má v současné době slibnou formu a patří k našim nejlepším hráčům. Brankář Milan Žďánský si udržuje vysoký standard. Stavět můžeme rovněž na obranné fázi celého mužstva,“ říká v předzápasové prognóze Pavel Křečan, asistent trenéra (Pavel Jirousek měl neodkladné pracovní povinnosti) a dále přidává: „Chceme zopakovat výborný výkon z minulého zápasu. Sestava by měla být kompletní.“

V jarních odvetách jsou si oba sobotní soupeři hodně podobní – hosté z Turnova zahájili vítězstvím v Převýšově 2:0, další tři přidali doma proti Ústí. Suma sumárum šest bodů. Domácí AFK: Rovněž tříbodový zisk proti Převýšovu navýšili v posledních dvou kolech: 1:1 s lídrem z Pardubic a 2:0 v Českém Dubu. Tedy dohromady bodů sedm, o jeden víc než soupeř. Rozhodne tedy domácí prostředí?

V dalších dvou kolech čeká AFK cesta k soupeřům: 9. 5. se představí v Živanicích, 16. 5. v Nové Pace a až v sobotu 22. května přijede do Chrudimi poslední tým tabulky z Dobrovice.

JAROMÍR DOLEŽAL