Oba týmy v minulém kole zvítězily. Ovčáry doma zdolaly soupeře ze široké špice tabulky Nový Bydžov 3:1 a podle ohlasu hostujícího trenéra vyhrály po velmi dobrém výkonu naprosto zaslouženě.

To „afrkáči“ měli podstatně lehčí úlohu, když hostovali na hřišti posledních Holic, které se již prakticky smiřují se sestupem do krajského přeboru. Dvoubrankovou výhru zajistili gólem do šatny Vácha, pojistku přidal v 66. minutě Vladyka, který navíc nahrával na vedoucí gól. Soupeř toho příliš nepředvedl, parádní byla ovšem akce Myšáka, která v 53. minutě skončila na spojnici tyče a břevna Lankašovy svatyně.

Přes výhru nebyl trenér Pavel Jirousek příliš spokojen s některými herními pasážemi svých svěřenců a v této souvislosti poznamenal:

„Podobný výkon by asi na Ovčáry nestačil.“ Důvod k radosti nemá ani z toho, že několik jeho hráčů bude mít v nohách náročný páteční rozhodující zápas za futsalový Era–Pack, který včera po naší uzávěrce bojoval o postup do finále play off proti SELPu Mladá Boleslav.

PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII NA POSLEDDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS CHRUDIM - OVČÁRY

Za Era–Pack pravidelně hrají Vladyka s Váchou, otázkou je, v jaké kondici bude Rešetár, který po zranění kotníku hrál ve čtvrtém utkání v Mladé Boleslavi jen deset minut, ale připravil dva rozhodující úvodní góly Vladykovi, který v závěru pečetil výhru Era–Packu při power play soupeře na 3:0.