Podzimní divizní derniéru absolvují fotbalisté místního AFK (3. místo, 26 bodů) dnes v Náchodě (7. místo, 22 bodů).

Náchodští se ještě před čtrnácti dny vyhřívali na špici tabulky, ale následující porážky je sesadily ze „švestky“ na zem, tak je letošní soutěž vyrovnaná. Zejména po minulém utkání v Letohradě však cítili hráči Náchoda křivdu, protože k jejich porážce 0:1 přispělo i vyloučení Nejmana v 83. minutě, když se chystali na závěrečný nápor za vyrovnáním vedoucího gólu domácích. Ten dal již v 5. minutě Brendl.

Zato „afrkáči“ v minulém utkání rozdávali fotbalovou radost, když rozstříleli zdatného nováčka Slovan Pardubice 6:1. „Po delší době mohu být spokojen s výsledkem i střeleckou produktivitou,“ liboval si po zápase trenér AFK Pavel Jirousek. Před závěrečným podzimním kláním je však realistou.

„Samozřejmě bychom chtěli v Náchodě vyhrát, tak přistupujeme ke každému zápasu. Soupeř ale určitě bude chtít napravit poslední neúspěchy a rozloučit se v domácím prostředí se sezonou úspěšně. Proto bychom zřejmě mohli být spokojeni i s případnou dělbou bodů,“ odhadoval šance před podzimní derniérou Jirousek.

Tak jako obvykle mu dělá nejvíce starostí, aby se několik jeho svěřenců nezranilo při pátečních futsalových ligových zápasech v dresu Era–Packu Chrudim (Vladyka) a Nejzbachu Vysoké Mýto (Vácha, Vágner, Michalec či Beneš).

Dodejme ještě tip Josefa Jeníčka z Nasavrk, náchodského rodáka a jeho skalního fandy: „AFK je sice favorit, ale Náchod vyhraje o gól 1:0 nebo 2:1.“ Pro minulé utkání těchto soupeřů v Náchodě mu jeho tip vyšel, tentokrát věřme, že tomu tak nebude. V redakci se přikláníme k remíze 1:1, ale samozřejmě bychom netruchlili ani nad případnou výhrou „afrkáčů“.