V minulém kole chrudimští fotbalisté uhráli cenný bod v Pěnčíně–Turnově za remízu 1:1 a částečně tak odčinili předešlý debakl z domácího hřiště od vedoucího Sokola Ovčáry (0:4). Rádi by se už konečně opět vrátili na vítěznou vlnu, vždyť naposledy vyhráli před třemi koly na hřišti posledních Holic (2:0).

Soupeř z Týniště je v nemilé situaci. Minule doma prohrál s Novým Bydžovem 0:1 a jistě se pokusí nahradit tuto ztrátu právě v Chrudimi. Zde se mu docela daří, vzpomeňme například na jeho výhru (pod vedením internacionála Luboše Kubíka) před dvěma lety 5:3, když „afrkáči“ korigovali hrozící debakl 5:1 teprve v závěru zápasu na přijatelnou porážku. V probíhající sezoně je ovšem vzájemná bilance příznivější pro tým AFK, který na podzim zvítězil v Týništi 2:0.

VRAŤTE SE VE FOTOGALERII K NEDÁVNÉMU ZÁPASU AFK, KDYŽ HOSTILI PŘELOUČ


Otázkou je, v jaké kondici bude několik hráč, kteří včera večer hráli třetí finálové utkání play off za futsalový Era–Pack Chrudim na hřišti pražského Eco Investmentu a v případě vítězství by mohli slavit pátý mistrovský titul. „Doufám jen, že mají rozum a případné oslavy nepřeženou, vždyť mohou slavit až po našem sobotním utkání,“ konstatoval suše trenér AFK Pavel Jirousek.