Výhrou 2:1, kterou zařídil dvěma góly Vladyka, se Chrudimští posunuli do klidnějších vod tabulky, ale trenér PAVEL JIROUSEK zvedá varovně prst.Tři body z Turnova jsou sice příjemné a důležité, ale stále si v tabulce nemůžeme vyskakovat. Potřebovali bychom chytit podobný začátek, jako tomu bylo na podzim, kdy jsme ze tří úvodních zápasů uhráli maximální počet devíti bodů.

Na hřišti posledních Předměřic, které mají pouhé tři bodíky a na podzim jste je doma rozdrtili 5:0, by to asi neměl být problém…

To doufám také. Ale znáte to. Můžeme inkasovat náhodný gól, soupeř se chytí a tak jednoduché to být nemusí. V každém případě však chceme uhrát tři body.

Jak jste byl vůbec spokojen se zimní přípravou?

Absolvovali jsme 38 tréninků, z toho 13 na umělé trávě, dále v místním fitcentru a v okolních terénech. Bohužel průměrná účast na trénincích byla 12 hráčů, což je málo na nějaký nácvik herních situací. Z osmi zápasů (2 soupeři z ČFL, tři z divize a tři z KP) jsme čtyřikrát vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli při skóre 17:15. Výsledky ale v této fázi nejsou důležité. Nejvíce gólů dali Vácha 5, Hauf 4 a Čechlovský 2, ostatní po jednom.

Došlo přes zimu ke zkvalitnění kádru?

Spíše naopak. Odešli Adámek, Kopecký, Kubík, Semerád a já skončil s aktivní činností. Vrátili se Zvára, terer, Zdražil a Michalec, u kterého se však objevily srdeční problémy a má momentálně zákaz fotbalu. Po zlomenině zánártní kůstky teprve rehabilituje Dostálek a s tréninkem začne asi za 10 dní. Momentálně máme 14 hráčů do pole a je tedy nutné co nejdříve jej ještě doplnit.

Po několika letech dochází ke změně hracího dne. Co vás k tomu vedlo?

Po několika sezonách, kdy jsme hráli mistrovské zápasy v sobotu dopoledne, rozhodlo vedení oddílu, že se zkusíme vrátit k neděli s úředními začátky a později vyhodnotíme, jestli to je změna k lepšímu. Musím předeslat, že u hráčů se to s příliš příznivým ohlasem nesetkalo, ale důležitý je fanoušek. Uvidíme, co bude místním příznivcům více vyhovovat. Hlavní podle mě je, abychom předváděli divácky atraktivní fotbal a na něj si cestu na stadion najde v jakýkoliv termín.